Relacja z pierwszego spotkania dla nowo zdiagnozowanych w Rzeszowie

26 października 2019 roku nowo zdiagnozowane osoby z Rzeszowa i okolic miały po raz pierwszy okazję wziąć udział w spotkaniu „Dieta bezglutenowa bez tajemnic”, które odbyło się w Rzeszowie w Hotelu Falcon, którego restauracja Kulisy należy do programu MENU BEZ GLUTENU.

Dietetyczka Joanna Kozdroń pomogła zrozumieć uczestnikom zasady diety bezglutenowej oraz zaradzić problemom, jakie mogą napotkać na swojej drodze. Nowo zdiagnozowane osoby z zainteresowaniem wysłuchały informacji na temat właściwego odżywiania w diecie bezglutenowej, stosowania suplementów i kosmetyków oraz rad dotyczących zakupów i radzenia sobie w „bezglutenowym świecie”. W przerwie wykładu nasi goście skosztowali pieczywa firmy Żurek, oznaczonego licencjonowanym znakiem Przekreślonego Kłosa.

Uczestnicy chętnie zadawali pytania i wymieniali się doświadczeniami między sobą, otrzymali bezpłatne poradniki „Celiakia i dieta bezglutenowa” i inne materiały. Wielu uczestników zapisało się do Stowarzyszenia. Wydarzenia tego typu z pewnością są bardzo potrzebne i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się je powtórzyć.

Bardzo dziękujemy pani Joannie za przekazaną wiedzę i odpowiedzi na pytania nurtujące uczestników, a wszystkim za przybycie i aktywny udział. Dziękujemy też Piekarni Żurek za poczęstowanie nas swoimi wypiekami.

Oddział Rzeszów

Relacja z pierwszego spotkania dla nowo zdiagnozowanych w Rzeszowie