Relacja ze spotkania dla nowo zdiagnozowanych w Koszalinie

W sobotę 10 września 2022 r. w Pracowni Pozarządowej w Koszalinie odbyło się spotkanie dla osób będących na diecie bezglutenowej z powodów zdrowotnych. Udział w spotkaniu wzięły osoby z Koszalina, Słupska i Białogardu.

Podczas spotkania Katarzyna Nowak z oddziału Stowarzyszenia w Trójmieście dzieliła się wiedzą na temat życia na diecie bezglutenowej. W oparciu o przygotowaną prezentację przez 3 godziny tłumaczyła niuanse związane z dietą, a w części praktycznej odpowiadała na bardzo liczne pytania uczestników.

W tak zwanym międzyczasie uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z literaturą na temat celiakii, która został objęta patronatem naszego Stowarzyszenia. Zebrane pozycje książkowe pochodziły z prywatnej biblioteki naszej prelegentki i stanowiły bardzo interesujący przerywnik pomiędzy ogromem wiedzy przekazanym na spotkaniu. Równie ciekawe zostały zaprezentowane specjalnie przygotowane gadżety: „jelito cienkie” oraz zestaw edukacyjny słoiczków z sypkimi surowcami bezglutenowymi i tymi zawierającymi gluten.

Serdecznie dziękuję Katarzynie Nowak za wsparcie merytoryczne, Pracowni Pozarządowej za udostępnienie przestrzeni do przeprowadzenia spotkania oraz uczestnikom za pełną mobilizację w sobotni poranek.

Moc pozdrowień dla Milenki i brata, najmłodszych uczestników spotkania– trzymajcie się razem!

Barbara Domaracka, Oddział Koszalin

Relacja ze spotkania dla nowo zdiagnozowanych w Koszalinie