Relacja ze spotkania dla osób nowo zdiagnozowanych w Warszawie

Spotkanie dla osób nowo zdiagnozowanych odbyło się we wtorek  23 lipca 2019 r. w Centrum Diety Bezglutenowej w Warszawie. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu o początkach na diecie bezglutenowej i wymienić się doświadczeniami.

Poza wiedzą teoretyczną otrzymali także szereg wskazówek praktycznych dotyczących przeorganizowania domowej kuchni z glutenowej na bezglutenową. Dowiedzieli się również, na co należy położyć szczególny nacisk w trakcie przygotowywania posiłku bezglutenowego oraz jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów żywieniowych.

Zorganizowaliśmy też ćwiczenie z czytania etykiet , podczas których uczestnicy dowiedzieli się, gdzie mogą być ukryte informacje o glutenie w produkcie.

Nasza dietetyczka, Natalia Lipietta, omówiła listę produktów dozwolonych i zabronionych w diecie bezglutenowej. Anna Kobyłecka, technolog żywności, wprowadziła słuchaczy w tematykę oznaczania alergenów na etykiecie i wyrobienia właściwych nawyków podczas przygotowywania posiłków bezglutenowych. Spotkanie zakończyło się indywidualnymi rozmowami.

Kolejne spotkanie tego typu odbędzie się na jesieni. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Centrum Diety Bezglutenowej

Relacja ze spotkania dla osób nowo zdiagnozowanych w Warszawie