Relacja ze spotkania karnawałowego w Białymstoku

11 lutego 2017 roku w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego ELEOS przy ul. Pietkiewicza 2c w Białymstoku odbyło się karnawałowe spotkanie dla rodziców i dzieci na diecie bezglutenowej.

Już przy wejściu do świetlicy na uczestników czekali przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej i przesympatyczne Panie Kasia i Agatka, które zabrały dzieci w podróż do świata cyrku. Wykorzystując rekwizyty cyrkowe, dzieci spróbowały swoich sił w trudnej sztuce żonglowania, kręcenia talerzami czy też czarowania kolorowymi chusteczkami. Wszystkie te zabawy nie tylko sprzyjały rozwojowi ich koordynacji wzrokowo-ruchowej, refleksu, zdolności utrzymania równowagi czy też właściwej postawy ciała, ale przede wszystkim były wspaniałą szansą na lepsze poznanie się i integrację całej grupy. Był też oczywiście bezglutenowy poczęstunek. Radość dzieci, że tak suto zastawiony stół jest w całości dla nich bezpieczny, jest nie do opisania.

W tym czasie w sali obok rodzice mogli przy pysznej kawie porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz informacjami o bezpiecznych produktach i lokalach bezglutenowych.

Dziękujemy bardzo Pani Marcie Chomaniuk za ugoszczenie nas i możliwość spotkania. Dziękujemy Paniom Agacie Korzeniewskiej i Katarzynie Sylwii Golonko za poświęcony czas i fantastyczne zaopiekowanie się naszymi dziećmi. Dziękujemy również firmie Schär za słodki poczęstunek.
Na koniec serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy przybyli na spotkanie i zechcieli podzielić się swoimi bezglutenowymi wypiekami. To dzięki takim spotkaniom poznajemy się bliżej, a im nas więcej, tym lepiej. W grupie jest siła. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie spotkamy się ponownie. Czekamy na nowe pomysły i zachęcamy do pomocy w organizacji spotkań.

Wanda i Ela

Od Zarządu – Bardzo dziękujemy naszym koleżankom, Eli i Wandzie, zapraszamy też wszystkich chętnych do wsparcia ich działań w Białymstoku.