Relacja ze spotkania w Radomiu

radom 2014_1W dniu 24 maja 2014 w  zaprzyjaźnionej rodzinnej restauracji Mammaleo w Radomiu odbyło się kolejne spotkanie bezglutenowców z tego regionu. Tym razem spotkanie uatrakcyjniał krótki wykład na temat celiakii jako choroby i problemów z nią związanych pani Agaty Skrzypczyńskiej doradcy d/s żywienia i instruktorki fitness. Byliśmy w gronie stałych bywalców radomskich spotkań, ale najważniejsze, że dołączyły do nas nowe osoby, które są na początku bezglutenowej drogi. Przy słodkim poczęstunku otrzymanym od Stowarzyszenia, a także producentów bezglutenowych łakoci wymienialiśmy doświadczenia. Spotkanie trwało 3 godziny.

 radom 2014_2 radom 2014_10 radom 2014_4 radom 2014_13
Dziękujemy firmom:  Saluteo, Staropolskie Wędliny (Hurtownia Drowex) i Drobimex za upominki dla uczestników spotkania. Cieszymy się, że coraz więcej producentów jest otwartch na nasze potrzeby.
Należy również podkreślić, że właścicielka restauracji pani Dorota zaproponowała w najbliższym czasie warsztaty pieczenia produktów bezglutenowych, co bardzo zainteresowało uczestników. Jesteśmy więc już wstępnie umówieni :). Pani Dorocie bardzo serdecznie dziękuję za otwartość, wsparcie i gościnę. Oby było więcej takich ludzi.

Joanna Struzik