Relacja ze spotkania z dietetykiem we Wrocławiu

23.03.2019 r. we Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 odbyło się spotkanie z dietetykiem, zorganizowane w szczególności dla osób niedawno zdiagnozowanych. Uczestnikami spotkania były także osoby, które na diecie bezglutenowej są już od lat. Były także młode osoby, które kiedyś brały udział w naszych imprezach dla dzieci, a teraz już jako młodzi dorośli pogłębiają swoją wiedzę z zakresu diety bezglutenowej.

Spotkanie rozpoczęła Małgorzata Jakubczyk, która w kilku słowach opowiedziała o działalności Stowarzyszenia, a także o działalności Oddziału Wrocław. Następnie głos zabrała dietetyk Natalia Lipietta z Centrum Diety Bezglutenowej w Warszawie. Dokładnie wyjaśniła kiedy można przejść na dietę bezglutenową, jakie produkty są bezwzględnie zabronione, a jakie naturalnie bezglutenowe, na co zwracać uwagę czytając etykiety przy robieniu zakupów, a także o nieświadomych oraz najczęściej popełnianych błędach. Odpowiedziała też na szereg pytań uczestników spotkania.

Dziękujemy Firmie Hert za produkty do degustacji podczas spotkania, a także Natalii, Oli oraz Małgosi Jakubczyk za organizację spotkania.

Relacja ze spotkania z dietetykiem we Wrocławiu