Restauracja U Królika z Gdańska w MENU BEZ GLUTENU

U Królika to klimatyczna restauracja znajdująca się przy ul. A. Słomińskiego 6U/12 na Osiedlu Garnizon w Gdańsku, która dołączyła do programu MENU BEZ GLUTENU.

U Królika po przepisy chętnie sięga się do kuchni nie tylko europejskiej, ale także jerozolimskiej, izraelskiej czy marokańskiej. Dlatego znajdą tutaj coś dla siebie zarówno miłośnicy mięsa, ryb, jak i weganie czy wegetarianie. Lokal jest całkowicie bezglutenowy.

„Chciałyśmy, żeby w naszej restauracji, przy jednym stole, mógł usiąść każdy. Dlatego też tworzymy kuchnię, która łączy, a jednocześnie ma być zdrowa, bezpieczna a przede wszystkim smakowita. Czerpiemy inspiracje z bogactwa smaków kuchni różnych regionów świata. To jest i ma być kuchnia dla każdego – mówią właścicielki. – Chcemy, by nasi Goście wciąż do nas wracali i za każdym razem odkrywali coś nowego. Wierzymy, że to, co jemy wpływa na nasz nastrój, zdrowie i dobry humor”.

W restauracji wypieka się chleb bezglutenowy, który również można kupić na wynos. Serwowane są ryby w delikatnych sosach, tażin z kaczką, tarta z kozim serem oraz rosół z borowikami. Na miejscu wyrabiane są humusy, majonezy, pasty warzywne do chleba oraz wiele więcej. Na deser dostaniemy brownie, ptysie z kremem budyniowym czy crumble z jabłkami, a  do tego pobudzającą i orzeźwiającą, ale niezwykle delikatną w smaku kawę z syropem daktylowym lub z kardamonem i cynamonem, zaparzoną w specjalnym tygielku.

Serdecznie witamy restaurację U Królika w MENU BEZ GLUTENU i zapraszamy do odwiedzin tego miejsca.

Restauracja U Królika z Gdańska w MENU BEZ GLUTENU