„Słodkie życie celiaka” – bezpłatny webinar 30 marca

„Słodkie życie celiaka”, czyli węglowodany, cukry i substancje słodzące oraz błonnik pokarmowy w wybranych produktach bezglutenowych to temat naszego kolejnego webinaru z ekspertem. Wydarzenie odbędzie się 30 marca 2023 r. (czwartek), w godz. 18.00-20.00. Naszym gościem będzie dr inż. Joanna Rachtan* z Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW.

Podczas webinaru poruszony zostanie temat jakości wybranych produktów bezglutenowych, ale dowiemy się także:

  • Jakie rodzaje węglowodanów zawierają produkty bezglutenowe? Które z nich będą korzystne dla naszego zdrowia, a które (przy nadmiernym spożyciu) stwarzają ryzyko rozwoju chorób dietozależnych?
  • Bezglutenowe słodycze – czym się kierować przy ich wyborze?
  • Czym są zamienniki substancji słodzących?
  • Czy i gdzie jest miejsce słodyczy w zbilansowanej diecie?

Podczas wydarzenia będzie można zadawać naszej ekspertce pytania

Wydarzenie organizujemy dla członków Stowarzyszenia (z uregulowanymi składkami członkowskimi). Obowiązuje rejestracja do 28 marca 2023 r. do godziny 11:00. Za pośrednictwem newslettera wszystkim członkom prześlemy link do rejestracji na webinar. 

Osoby, które nie są członkami Stowarzyszenia, a chcą wziąć udział w wydarzeniu, zapraszamy do dołączenia do nas. Prosimy o przesłanie deklaracji członkowskiej i potwierdzenia wpłaty składki członkowskiej najpóźniej do piątku 24 marca 2023 r. na adres deklaracje@celiakia.pl.

Liczba miejsc podczas transmisji na żywo jest ograniczona do 200. Decyduje kolejność wejścia do pokoju webinarowego w dniu wydarzenia. Jednakże każda zarejestrowana osoba, niezależnie od uczestnictwa w spotkaniu na żywo, otrzyma dzień po webinarze tymczasowy dostęp do nagrania.

Nasza ekspertka:

*dr inż. Joanna Rachtan jest specjalistką żywienia człowieka, dietetyczką, nauczycielką akademicką i pracowniczką naukową Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, członkinią Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych.

Zajmuje się badaniami poszerzającymi wiedzę w zakresie epidemiologii i patogenezy alergii pokarmowej u niemowląt. Szczególną uwagę zwraca na sposób żywienia i problem suplementacji diety kobiet w ciąży i w okresie laktacji oraz znaczenie karmienia naturalnego dla rozwoju niemowląt. Uczestniczy w badaniach i dietoterapii pacjentów z celiakią i stosujących dietę bezglutenową oraz inne diety eliminacyjne. Zajmuje się także profilaktyką i leczeniem nadwagi oraz otyłości u dzieci i młodzieży. Prowadzi prace naukowe i badawczo-rozwojowe nad środkami specjalnego przeznaczenia żywieniowego i suplementami diety oraz możliwościami wykorzystania składników o właściwościach funkcjonalnych i bioaktywnych do produkcji żywności.

„Słodkie życie celiaka” – bezpłatny webinar 30 marca