Spotkanie integracyjne w Puławach – relacja

Spotkanie integracyjne w Klubie Amik w Puławach za nami. Po raz kolejny czuję się przyjemnie zaskoczona frekwencją (przybyło 14 osób) oraz tym, że niektórzy uczestnicy chcieli wziąć udział w spotkaniu mimo odległości, jaką musieli pokonać. Tym razem dołączyły do naszej celiakowej społeczności rodziny z Radomia i Lublina (średnio licząc ok. 50 km w jedna stronę). Stali bywalcy również nie zawiedli i zjawili się na spotkaniu.

Nowo przybyli to przede wszystkim osoby niedawno zdiagnozowane, które opowiadały o swoich początkach na diecie. Wymieniliśmy się doświadczeniami zarówno ze sfery „zakupowej”, jak i kulinarnej, a w przepisach królowały potrawy wielkanocne, zwłaszcza żurek.
Przez całe spotkanie panowała miła, rodzinna atmosfera, a my delektowaliśmy się pysznościami, które przygotowali uczestnicy.

W trakcie rozmów okazało się, że istnieje zapotrzebowanie na warsztaty pierogowe. Dlatego już teraz zapraszam na następne spotkanie w Puławach, którego głównym tematem po raz kolejny będą pierogi.

Małgorzata Sawczuk

Spotkanie integracyjne w Puławach – relacja