Spotkanie karnawałowe dla dzieci członków Stowarzyszenia w Szczecinie – relacja

2 lutego 2019 roku w bawialni Ale Urwis – Małpi Gaj w Szczecinie, w połowie ferii zimowych, odbyło się spotkanie dla dzieci członków Stowarzyszenia. Tematem spotkania był karnawał. Pani Agnieszka na początku opowiedziała uczestnikom o tradycji przygotowywania masek przez mieszkańców Wenecji, gdzie ten szczególny czas podkreśla właśnie bal maskowy.

Następnie pokazała wspaniałą maskę przygotowaną jako wzór oraz zademonstrowała, jak dzieci mają przygotować swoje maski, a także jakimi materiałami dysponujemy. A były one imponujące: pióra, koraliki, kryształy, brokaty, dżety i wiele innych, których nie sposób wymienić. Praca bardzo pochłonęła dziewczynki i chłopców, a ich kreatywność można ocenić na podstawie załączonych zdjęć. Maski były piękne i niepowtarzalne, w ich powstawaniu pomagali: Inga, Zuzia, Szymon i Kasia, nad wszystkim czuwała Agnieszka.

Ponieważ praca była wyczerpująca, a dzieci potrzebowały rozładować nagromadzoną energię, bardzo chętnie zajęły się potem zabawą ruchową w bawialni, przystosowanej dla ich grupy wiekowej. W tym czasie organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek z przyniesionych przez rodziców wypieków. Zanim usiedliśmy do suto zastawionego stołu, zrobiliśmy wspólne zdjęcie – oczywiście każdy w swojej masce. Dzieci poczęstowały się słodkościami i szybko wróciły do zabawy w bawialni. Kiedy przyszli rodzice, nikt nie chciał jeszcze iść do domu, choć minęły trzy godziny☺. Każdy uczestnik zabrał ze sobą do domu własnoręcznie przygotowaną maskę oraz słodki upominek na dalszy czas ferii zimowych.

Bardzo dziękuję Agnieszce za przygotowanie tematu tego spotkania, od pomysłu przez zakupy po interesujące i sprawne przeprowadzenie zajęć. Serdecznie dziękuję również wszystkim Pomocnikom Agnieszki☺
Pięknie dziękuję rodzicom za przygotowanie słodkości dla swoich pociech.

Jola Meller

Spotkanie karnawałowe dla dzieci członków Stowarzyszenia w Szczecinie – relacja