Spotkanie karnawałowo-mikołajkowe – relacja z Torunia

Nasze spotkanie odbyło się 5 stycznia 2019 r. w nowopowstałym Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej „Drugie Piętro”. W tym roku naszymi gośćmi były dwie policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu: sierżant sztabowy Ewa Kłosińska i aspirant Małgorzata Świątkowska.

Panie policjantki powiedziały nam, na czym polega praca tak zwanej „drogówki” i „kryminalnych”, omówiły też zasady bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym. Przy tej okazji dostaliśmy kolorowe opaski odblaskowe, które poprawiają widoczność pieszego na drodze. Dorośli mogli wypróbować specjalne okulary i przekonać się dzięki nim, jak postrzega świat osoba będąca pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Praca technika kryminalistyki jest bardzo ciekawa. Walizka „detektywa” zaprezentowana przez policjantki zawierała wiele ciekawych i tajemniczych przyrządów. Mieliśmy wyjątkową okazję zbadać linie papilarne śladów, które wcześniej pozostawiliśmy w miejscu „przestępstwa”. Oczywiście było wiele pytań związanych z tajnikami prowadzenia śledztwa, na które uzyskaliśmy odpowiedź. Jednak ze względu na dobro prowadzonego dochodzenia nie możemy ich cytować. W każdym razie Sherlock Holmes byłby z nas dumny.

Rodzice wraz z dziećmi przygotowali na spotkanie przeróżne słodkości. Każde danie miało dołączoną listę z opisem składników.

Jak przystało na karnawał dzieci były przebrane w przepiękne stroje. Nie sposób wymienić wszystkich: była Pippi Langstrumpf, wróżka, rycerz, wojownik i inni. Trudno było zdecydować, który strój był najfajniejszy. Nie zabrakło też nieco spóźnionego Świętego Mikołaja. Przyniósł wszystkim dzieciom wyjątkowo obfite paczki przygotowane przez Elfy ze Stowarzyszenia. Po pożegnaniu Św. Mikołaja dzieci mogły uczestniczyć w grach i zabawach z ulubioną animatorką, Panią Magdą, a rodzice w tym czasie mogli spokojnie porozmawiać przy kawie i smakołykach.
Na zakończenie spotkania wszyscy chętnie włączyli się do pomocy przy sprzątaniu.

Ludmiła Bagińska, Oddział Toruń

Spotkanie karnawałowo-mikołajkowe – relacja z Torunia