Spotkanie w Ambasadzie Finlandii – firma Moilas

22 maja w Ambasadzie Finlandii w Warszawie odbyło się spotkanie osób zainteresowanych tematyką bezglutenową z przedstawicielami fińskiej firmy Moilas. Oprócz przedstawicielek naszego Stowarzyszenia, Anny Kobyłeckiej i Małgorzaty Źródlak, Pani Ambasador Hanna Lehtinen gościła specjalistów dietetyków z Centrum Zdrowia Dziecka i SGGW, dziennikarzy i blogerów zajmujących się branżą spożywczą, jak również przedstawicieli sieci handlowych oraz firmy Savpol, dystrybutora fińskiego producenta w Polsce. Spotkanie miało na celu prezentację firmy Moilas i jej bezglutenowych produktów, które już niedługo będą dostępne na naszym rynku.

Firmę reprezentowali Marko Hammar oraz Suvi Väätäinen, odpowiedzialni za eksport produktów bezglutenowych. Moilas jest jednym z największych skandynawskich producentów żywności bezglutenowej. Produkty firmy dostępne są w większości krajów europejskich. Co ciekawe jej bułki są bazą do bezglutenowych hamburgerów w części restauracji sieci McDonald’s w Europie.

Po wysłauchaniu prezentacji firmy Moilas oraz jej dystrybutora mieliśmy czas na degustację produktów (pizza, bułki, chleb, fińskie pierożki, ciasteczka) oraz dyskusje na interesujące nas tematy dotyczące rynku bezglutenowego w Polsce.

Przypominamy, iż produktów firmy Moilas mogliśmy skosztować podczas ostatniej edycji Gluten Free EXPO w 2015r. Firma będzie także naszym wystawcą na najbliższych targach Gluten Free EXPO, które odbędą się 15 i 16 czerwca w Warszawie. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Spotkanie w Ambasadzie Finlandii – firma Moilas