Stowarzyszenie na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku

Jak co roku w wakacje w Gdańsku odbywa się Jarmark św. Dominika, którego tradycja sięga 1260 roku. Na całej gdańskiej starówce rozkładają się kramy, wystawiają artyści, rzemieślnicy i sprzedawcy najróżniejszych przysmaków. Liczba odwiedzających sięga 6-7 milionów osób! Imprezie towarzyszą przeróżne wydarzenia kulturalne, akcje społeczne i inicjatywy partnerów. W tym roku byliśmy także i my.

Swoje stanowisko na Jarmarku ma (impreza wciąż trwa) Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia,  przy którym udzielane są przeróżnych informacje związane ze zdrowiem a studenci medycyny wykonują proste badania. Nasze Stowarzyszenie, jako organizacja reprezentująca pacjentów oraz działająca na rzecz zdrowia, została zaproszona, aby przy stanowisku NFZ dzielić się swoją wiedzą na temat celiakii i diety bezglutenowej. 2 sierpnia porad udzielały przedstawicielki trójmiejskiego oddziału Stowarzyszenia, Kasia i Ola.

A dlaczego dostaliśmy takie zaproszenie? W 2019 roku kilka Oddziałów Stowarzyszenia, między innymi trójmiejski, brało udział w akcji promowania zdrowego odżywiania organizowanej przez NFZ. Pełniliśmy dyżury eksperckie w siedzibach Funduszu a nasze porady dotyczyły prawidłowego stosowania diety bezglutenowej. Więcej na ten temat pisaliśmy w 11 numerze magazynu Bez Glutenu.

Cieszymy się, że NFZ zaprosił nasze Stowarzyszenie do udziału w tak dużej imprezie, jaką jest Jarmark św. Dominika. Dziękujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę.

Katarzyna Nowak, Oddział Trójmiasto

Stowarzyszenie na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku