„Tajemnice przeciwciał – jak interpretować wyniki badań w celiakii?” – webinar 29.07.2021

Przeciwciała – większość z nas ma je w momencie diagnozy, są pomocne w monitorowaniu choroby. Zwykle spadają, ale czasem nie, mimo ścisłej diety. Czy jeśli zjemy gluten pojawią się natychmiast? A może wcale? Dlaczego u jednych pacjentów bada się przeciwciała w klasie A, a u innych w klasie G? Czy wzrost transglutaminazy może być spowodowany innymi czynnikami niż tylko spożyciem glutenu?

Pytania tego typu możemy mnożyć, gdyż nurtują one bardzo wielu pacjentów. Zarówno przed, w trakcie, jak i po diagnozie celiakii. Temat jest niezwykle ważny, dlatego o jego przedstawienie postanowiliśmy poprosić eksperta. Zapraszamy w czwartek 29 lipca 2021 r. w godzinach 18:00-20:00 na spotkanie online z dr n. med. Emilią Majsiak, która wyjaśni, jak należy czytać i interpretować badania diagnostyczne w celiakii.

Dr n med. Emilia Majsiak jest Asystentem Wydziału Medycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Członkiem Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej, Dyrektorem Naukowym Polsko-Ukraińskiej Fundacji Rozwoju Medycyny, autorką wielu artykułów naukowych o tematyce celiakii i alergii.

Spotkanie poprowadzi Małgorzata Źródlak, prezes naszego Stowarzyszenia. Po wykładzie Pani Doktor przewidujemy czas na sesję pytań uczestników – zapraszamy!

Wydarzenie przeznaczone jest dla członków Stowarzyszenia (z uregulowanymi składkami członkowskimi), obowiązuje rejestracja. 13 lipca za pośrednictwem newslettera prześlemy wszystkim członkom link do rejestracji na webinar. Z myślą o nowych osobach informację wyślemy ponownie 26 lipca 2021 r. Rejestrację prowadzimy do 28 lipca 2021 r. do godziny 11:00.

Osoby, które nie są członkami Stowarzyszenia, a chcą wziąć udział w wydarzeniu zapraszamy do dołączenia do nas. Prosimy o przesłanie deklaracji członkowskiej i potwierdzenia wpłaty składki członkowskiej najpóźniej do poniedziałku 26 lipca 2021 r. na adres deklaracje@celiakia.pl.

Liczba miejsc podczas transmisji na żywo jest ograniczona do 200, decyduje kolejność wejścia do pokoju webinarowego w dniu wydarzenia. Jednakże każda zarejestrowana osoba, niezależnie od uczestnictwa w spotkaniu na żywo, otrzyma po webinarze tymczasowy dostęp do nagrania.

Link do nagrania prześlemy dzień po webinarze (w przypadku nieotrzymania wiadomości prosimy sprawdzić folder SPAM).

Zapraszamy!

„Tajemnice przeciwciał – jak interpretować wyniki badań w celiakii?” – webinar 29.07.2021