Tak się bawiliśmy na spotkaniu mikołajkowym w Warszawie

7 grudnia 2019 r. w Warsztacie przy Pl. Konstytucji 4 w Warszawie zorganizowaliśmy bezglutenowe spotkanie świąteczno–mikołajkowe. Wzięło w nim udział ponad 150 osób. Już od kilku lat właśnie w tym miejscu gromadzimy się tak licznie, aby ugościć Świętego Mikołaja, który zawsze pamięta o bezglutenowych dzieciach, oraz aby się spotkać i porozmawiać.

Stół jak zwykle był pełen smakołyków przyniesionych przez dorosłych uczestników imprezy. Można było posmakować śledzi, sałatek, przeróżnych ciasteczek, pierniczków i ciast. Niektórym dzieciom trudno było uwierzyć, że każdy z tych przysmaków jest bezglutenowy i że wszystkiego mogą spróbować.

Na parterze Warsztatu pod czujnym okiem roześmianych elfów dzieci bawiły się, tańczyły i grały. Nasze wspaniałe wolontariuszki: Ania, Kinga i Danusia robiły uczestnikom kolorowe tatuaże i pomagały w pracach plastycznych. W tym czasie na piętrze osoby dorosłe wymieniały się doświadczeniami, częstowały bezglutenowymi smakołykami, wymieniały przepisami. Chętni mogli porozmawiać z Anią, Grażyną i Natalią, dietetyczkami z Centrum Diety Bezglutenowej.

W połowie zabawy dzieci odwiedził wyczekiwany gość specjalny: Święty Mikołaj. Został entuzjastycznie powitany, kiedy wszedł z wielkim worem prezentów:) Dzieci otrzymały książkę „Ola, Franek i Gucio Gluten” napisaną specjalnie dla nich oraz bezglutenowe słodycze. Drugim gościem specjalnym spotkania była utorka książki, pani Monika Oworuszko, która opowiedziała jak powstały przygody Oli, Franka i Gucia, a potem podpisywała książkę chętnym dzieciom. Przygody Oli, Franka i Gucia tak zaciekawiły niektóre dzieci, że już podczas spotkania pogrążyły się w lekturze. Jeden z chłopców przeczytał ją całą:)!

Jak zawsze zrobiliśmysobie wspólne zdjęcie ze Świętym Mikołajem (niestety nie wszyscy z nas zmieścili się w kadrze:). Był też czas na indywidualne zdjęcia, do których pozowały nie tylko maluchy, ale też dorośli.

Dzieci, które po raz pierwszy były na naszym spotkaniu, miały wyjątkową okazję poznać tak wielu rówieśników na diecie bezglutenowej, co według ich rodziców było bezcennym doświadczeniem.

Przygotowanie bezglutenowego spotkania dla ponad 150 uczestników jest możliwe tylko dzięki życzliwości i współpracy wielu osób. Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym wspaniałym wolontariuszom, którzy w przedświątecznym zabieganiu znaleźli czas by pomóc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

Zespół Centrum Diety Bezglutenowej

Tak się bawiliśmy na spotkaniu mikołajkowym w Warszawie