Tegoroczne spotkanie świąteczne w Puławach za nami

W sobotę 14 grudnia 2019r. spotkaliśmy się w Domu Kultury AMIK w Puławach, aby wspólnie świętować zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Podczas gdy chętna młodzież próbowała swoich sił i poznawała podstawy Fitbox, pozostali przygotowywali paszteciki i piernik świąteczny. Potem wszyscy zasiedliśmy do wspólnego stołu, aby degustować to, co udało nam się upiec, a także pyszne wypieki przyniesione przez uczestników oraz wigilijny barszcz. Dzięki uprzejmości jednego z młodych uczestników, Damiana, mieliśmy możliwość posłuchać krótkiego koncertu kolęd.

Na spotkanie przyjechały rodziny ze Świdnika, Radomia, Lublina, Dęblina i Puław. Było nas wyjątkowo dużo, ponad 35 osób, ale dzięki temu nie zabrakło chętnych do rozmów, a spotkanie miało wyjątkowy charakter. Młodzi uczestnicy spotkania otrzymali upominki od Stowarzyszenia, w tym pięknie wydaną przez Stowarzyszenie książkę pt.” Ola, Franek i Gucio Gluten”.

Dziękuję wszystkim za przyniesienie pysznych wypieków i przekąsek. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w sprawnym przeprowadzeniu warsztatów, a później w posprzątaniu sali, jak również moim „prywatnym” wolontariuszom – dzieciom: Mai i Pawłowi oraz mężowi za całą pomoc.

Wydarzenie jednak nie mogłoby się odbyć, gdyby nie przychylność Pani Beaty Biaduń–Sierockiej, Kierownika ODK AMIK, która po raz kolejny udostępniła nam pomieszczenia klubu i zadeklarowała pomoc przy organizacji kolejnych wydarzeń bezglutenowych, za co serdecznie dziękują członkowie Stowarzyszenia.

Małgorzata Sawczuk

Tegoroczne spotkanie świąteczne w Puławach za nami