To dziś! Świętujemy 14. urodziny Stowarzyszenia

Dziś obchodzimy 14. urodziny Stowarzyszenia. 22 października to nasz dzień!

Ostatnie miesiące są wielkim wyzwaniem dla nas wszystkich. Z jednej strony funkcjonujemy w zupełnie nowej, trudnej rzeczywistości. A z drugiej – życie toczy się dalej i praca w Stowarzyszeniu nie ustaje. Nie możemy organizować spotkań w regionach, ale wciąż działamy. Rok 2020 obfituje w wydarzenia i nowe pomysły: Bezglutenowe Biblioteki (jest ich już ponad 300!), Kuchniabezglutenowa.pl z setkami przepisów, start naszych webinarów edukacyjnych, magazyn „Bez glutenu” dostępny na stronie, publikacja kolejnej książki dla dzieci czy organizacja Dnia Dziecka online.

Pozostałe nasze projekty także się rozwijają. Szkolimy i sprawdzamy lokale z MENU BEZ GLUTENU, przybywa nowych licencjonowanych produktów ze znakiem Przekreślonego Kłosa. Wysyłamy setki materiałów do szpitali i dietetyków, badamy produkty na zawartość glutenu, a przede wszystkim edukujemy i wspieramy wszystkich potrzebujących informacji na temat celiakii i diety bezglutenowej.

Każde kolejne urodziny skłaniają do podsumowań i przemyśleń nad tym, jak wiele udało się już zrobić, ale przede wszystkim uświadamiają po co, dla kogo to wszystko i dzięki komu. To ogromne zaangażowanie bardzo wielu osób, ich wytrwałość i głębokie poczucie sensu w to, co robią jest motorem działania Stowarzyszenia. Sprawia, że realnie zmienia się nasza bezglutenowa rzeczywistość.

Drodzy Członkowie, Wolontariusze, Pracownicy i Sympatycy Stowarzyszenia – serdecznie dziękujemy Wam za to, że jesteście. Wielu z Was wspiera Stowarzyszenie czynem, swoją aktywnością, pomysłami czy dobrym słowem. Każda forma Waszego wsparcia daje motywację do dalszego działania.

Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli się znowu spotykać na żywo na wydarzeniach Stowarzyszenia organizowanych w całym kraju.

A tymczasem dziś, pijąc w domowym zaciszu pyszną kawę lub herbatę, a może zajadając bezglutenowe ciacho prosimy Was – pomyślcie chwilę ciepło o Stowarzyszeniu i wszystkich ludziach, którzy w nim działają dla dobra całej bezglutenowej społeczności. Będzie im bardzo miło!:)

Zarząd Stowarzyszenia

To dziś! Świętujemy 14. urodziny Stowarzyszenia