Webinarium pt. „Celiakia u dzieci” już za nami

19 stycznia odbył się otwarty webinar Stowarzyszenia pt. „Celiakia u dzieci”. Naszym gościem był dr n. med. Andrzej Stawarski, specjalista chorób dzieci i gastroenterolog, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, zarejestrowało się ponad 600 osób! Wszystkie zapisane osoby, również te, które nie mogły uczestniczyć w webinarze na żywo, otrzymały link do nagrania.

Pan Doktor dokładnie opisał objawy jelitowe i pozajelitowe oraz diagnostykę celiakii, często odwołując się do swojego bogatego doświadczenia medycznego. Przedstawił potencjalne powikłania nieleczonej celiakii oraz jak może wyglądać proces przejścia pacjenta spod opieki pediatrycznej pod internistyczną. Wielu rodziców było bardzo zainteresowanych tym procesem. Na koniec webinaru Pan Doktor odpowiedział na pytania uczestników. Sesję pytań poprowadziła prezes Stowarzyszenia, Malgorzata Źródlak.

Dziękujemy dr Andrzejowi Stawarskiemu za przedstawienie ciekawego wykładu.

Zapraszamy Państwa do udziału w naszych wydarzeniach online! Już w najbliższych dniach opublikujemy zaproszenie na kolejny webinar Stowarzyszenia.

Webinarium pt. „Celiakia u dzieci” już za nami