Wrocławski Dzień Dziecka – relacja ze spotkania

Wrocławski Bezglutenowy Dzień Dziecka w tym roku odbył się na statku Wratislavia. 1 czerwca 2019 r. przy Bulwarze Xawerego Dunikowskiego na Przystani Wratislavia punktualnie o 12:00 zjawili się wszyscy zapisani uczestnicy rejsu. Tym razem spóźnialscy nie mogliby niestety uczestniczyć w zabawie.

Czy warto było? O to powinniśmy spytać najmłodszych uczestników, ale podziękowania ze strony dzieci po rejsie i głosy, żeby rejs powtórzyć, mówią chyba same ze siebie.
A teraz po kolei, oto co się działo podczas naszego spotkania: wszystkie dzieci jako bilet wstępu otrzymały opaski odblaskowe w kolorze niebieskim z nowym logo Stowarzyszenia. Kiedy już wszyscy byliśmy na statku, ale zanim rozpoczął się rejs, poprosiliśmy Pana Kapitana o wspólną fotografię. Statek, którym płynęliśmy, miał trzy pokłady. Najniższy z nich był zarezerwowany dla nas, tam też odbyła się wspólna degustacja. Rodzice jak zawsze nie zawiedli i przynieśli bezglutenowe pyszności dla umilenia rejsu.

Dzieci na diecie bezglutenowej dostały piękne plecaki-worki od Stowarzyszenia. Przyszedł też czas na kolejną niespodziankę – okazało się, że uczestniczką rejsu jest także Piratka z Załogą. Były zabawy, różnego rodzaju konkurencje, malowanie twarzy, puszczanie ogromnych baniek mydlanych. A dodatkowo z pokładu statku można było podziwiać nasz piękny Wrocław.

Rejs minął bardzo szybko, pozostały wspomnienia.
Dziękuję wszystkim osobom, które pomagały przy organizacji naszej imprezy.

Małgorzata Jakubczyk

Wrocławski Dzień Dziecka – relacja ze spotkania