Wykład i konsultacje w Gdańsku 19.11.2016r.

pytaniaWszystkich zainteresowanych tematem celiakii i diety bezglutenowej zapraszamy na wykład i konsultacje, które odbędą się 19 listopada o godz. 10:00 w Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, przy ul. Nowe Ogrody 1-6, wejście A od strony kwiaciarni, winda nr 6, 3. piętro, sala dydaktyczna nr 1.

Program spotkania:
– “Dieta bezglutenowa i niskolaktozowa – jak sobie z nimi radzić?” – mgr Katarzyna Gładyś, doktorantka w Katedrze Żywienia Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i dietetyk w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii GUMed;
– konsultacje z dr Krzysztofem Markiem z Katedry i Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci, Gdański Uniwersytet Medyczny;
Będzie również możliwość zapisania się do programu naukowego dla pacjentów z celiakią pt. „Stan odżywienia, poziom wybranych witamin i minerałów oraz mikrobiom jelitowy u pacjentów z chorobą trzewną”, realizowany na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W ramach programu odbędą się bezpłatne konsultacje z dietetykiem specjalizującym się w diecie bezglutenowej, gastroenterologiem i endokrynologiem oraz badania oceniające skład mikrobiomu jelitowego. Za program odpowiedzialna jest dietetyk mgr Katarzyna Gładyś.
Jak zawsze na naszych spotkaniach będzie możliwość nabycia materiałów odnośnie diety bezglutenowej, zapisania się do Stowarzyszenia oraz konsultacji z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Obowiązują zapisy: trojmiasto@celiakia.pl Liczba miejsc ograniczona.