Do Radomia zawitał Św. Mikołaj – relacja z imprezy

8 grudnia 2018 r. do Akademii Lego w Radomiu na spotkanie z dziećmi na diecie bezglutenowej przybył Święty Mikołaj. Przed jego przybyciem najmłodsi wzięli udział w 2-godzinnych warsztatach budowania z klocków Lego przy pomocy technologii komputerowej. Pomocnice św. Mikołaja rozpoczęły spotkanie krótką pogadankę z dziećmi, sprawdzającą ogólną wiedzę najmłodszych o otaczającym ich świecie. Następnie dzieci zasiadły do komputerów i mogły samodzielnie budować z klocków Lego roboty, aby później zaprogramować przy pomocy programu komputerowego zabawkę tak, by wprawić ją w ruch lub sprawić by wydawała dźwięk.

Zabawy było co nie miara. Na koniec warsztatów dzieci zostały zaproszone na słodki bezglutenowy poczęstunek. Podczas gdy dzieci brały udział w mikołajkowych zajęciach, rodzice mogli dzielić się doświadczeniami oraz świątecznymi przepisami np. na bezglutenowe pierogi, a także planować tematykę kolejnego spotkania. Na koniec dzieci pod choinką znalazły paczki od Św. Mikołaja, które dzielnie pomagała rozdawać jedna z uczestniczek imprezy – Karolina.

Radomski Oddział Stowarzyszenia serdecznie dziękuje Św. Mikołajowi za ogromne paczki, wypełnione bezglutenowymi smakołykami. Ponadto życzymy Zarządowi Stowarzyszenia oraz wszystkim jego członkom zdrowych, spokojnych, rodzinnych i bezglutenowych Świąt Bożego Narodzenia.

Joanna Struzik

Do Radomia zawitał Św. Mikołaj – relacja z imprezy