Program MENU BEZ GLUTENU

Ogólnopolska wyszukiwarka restauracji z bezglutenowym menu i strona poświęcona Programowi: www.menubezglutenu.pl

Bezpieczne jedzenie poza domem jest jednym z największych problemów bezglutenowców w naszym kraju. Wszyscy wiemy jak jest w innych krajach, gdzie osoby na diecie bezglutenowej mogą jeść bezpiecznie w restauracjach, barach, pizzeriach, kawiarniach. Dlatego w maju 2011 rozpoczęliśmy długo przygotowywany przez Stowarzyszenie Program MENU BEZ GLUTENU, ogólnopolską akcję mającą na celu stworzenie bazy restauracji, kawiarni i wszelkich lokali gastronomicznych przyjaznych osobom na diecie bezglutenowej. Zachęcamy wszystkich Państwa do współpracy i pomocy w namawianiu restauracji do zainteresowania się nami jako coraz liczniejszą grupą klientów.

Restauracja czy kawiarnia, która wyraża chęć dołączenia do Programu MENU BEZ GLUTENU jest przez nas odpowiednio szkolona pod kątem praktycznego zastosowania zasad diety bezglutenowej i pisemnie zobowiązuje się do ich przestrzegania. Lokal taki otrzymuje prawo umieszczenia na swej witrynie naszego znaku MENU BEZ GLUTENU (znak jest zastrzeżony w Urzędzie Patentowym) oraz odpowiednio oznacza bezglutenowe potrawy w menu. Informacje o wszystkich restauracjach i kawiarniach przystępujących do programu sukcesywnie umieszczamy na naszej stronie internetowej i na www.menubezglutenu.pl.

Zachęcamy wszystkie osoby do zainteresowania swoich ulubionych restauracji i kawiarni projektem – pokażmy im jak liczną grupę konsumentów stanowimy!

Jednocześnie przypominamy, iż przy każdej wizycie w restauracji czy kawiarni, koniecznie należy poinformować personel lokalu, że jesteśmy na diecie bezglutenowej i prosimy o danie w wersji bezglutenowej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktowania się drogą mailową lub telefonicznie z koordynatorkami projektu:


Uwaga – Stowarzyszenie ocenia przygotowanie restauracji do przystąpienia do Programu według szczegółowo określonych kryteriów bezpieczeństwa, szkoli personel w tym zakresie oraz wystawia stosowny certyfikat. Jednakże podkreślamy, że w odniesieniu do restauracji biorących udział w Programie MENU BEZ GLUTENU Stowarzyszenie nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne błędy restauracji podczas przygotowania posiłków bezglutenowych, ich jakość, a także cenę.

Informacje o naszym programie zostały zamieszczone w wielu portalach, m.in.:

www.newsgastro.pl

Program MENU BEZ GLUTENU