Bajkowe mikołajki w Radomiu – relacja

 Święty Mikołaj, współpracując listownie z radomskim oddziałem Stowarzyszenia, zawitał w sobotnie popołudnie 2 grudnia prosto z Laponii do radomskiego kina Helios. Radość najmłodszych bezglutenowców była ogromna. Święty z białą brodą rozdał słodkie upominki dzieciom młodszym i tym całkiem starszym. W holu kina animatorki malowały buzie najmłodszym dzieciom. Każde chciało być uwiecznione na zdjęciu z Mikołajem.
Następnie św. Mikołaj zaprosił najmłodszych na premierowy seans bajki związanej z Bożym Narodzeniem pt.: „Pierwsza gwiazdka”, która jest animowaną interpretacją historii Świętej Rodziny i jej oczekiwania na narodzenie Jezusa. Kiedy pytałam o wrażenia po bajce, wszystkie dzieci były zadowolone.
Podczas gdy dzieci oglądały bajkę, rodzice rozmawiali w kawiarni kinowej, wymieniając się doświadczeniami i dzieląc historiami „bezglutenowo-szkolnymi”. Miłe jest to, że tworzymy na tyle już zgraną grupę, która nie tylko spotyka się na imprezach stowarzyszeniowych, ale utrzymuje również kontakty poza nimi.

Dziękujemy firmom, które przyczyniły się do tego, że św. Mikołaj mógł rozdawać tak wspaniałe paczki, pełne pyszności.
Radomski Oddział Stowarzyszenia życzy wszystkim członkom Stowarzyszenia zdrowych, spokojnych, rodzinnych i pysznych bezglutenowych Świąt Bożego Narodzenia.

Joanna Struzik

Od Zarządu: Asiu – bardzo dziękujemy za zorganizowanie spotkania z Mikołajem!