Bezglutenowe obozy dla dzieci i młodzieży – lato 2024

W tym roku nasze Stowarzyszenie obejmuje patronatem 5 różnych obozów dla dzieci i młodzieży na diecie bezglutenowej. Organizatorzy proponują do wyboru ponad 20 różnych profili! Zapraszamy nad morze, w góry i nad jeziora! W ciągu ostatnich 13 lat z 52 obozów pod patronatem Stowarzyszenia skorzystało prawie 1800 dzieci.

Dlaczego warto wysłać dziecko na taki obóz a nie ryzykować błędy w diecie i kłopoty ze zdrowiem na zwykłym wyjeździe? Podczas obozów z patronatem Stowarzyszenia na pierwszym planie jest bezpieczeństwo dzieci pod kątem żywieniowym. I tym zajmują się dorośli. Dzieciom i młodzieży pozostaje skupić się na wypoczynku na świeżym powietrzu, zabawie i kontakcie z rówieśnikami. Jest to dla nich najlepsze miejsce, by nie czuły się inne – tutaj nikt nie „wyróżnia się” dietą. A zawarte znajomości i przyjaźnie potrafią pozostać na lata – mamy na to wiele dowodów wśród naszych własnych dzieci.

Zachęcamy by poczytać relacje rodziców i organizatorów bezglutenowego wypoczynku w 2023 roku.

Uwaga:

  • Obozy z naszym patronatem nie są wyłącznie dla dzieci na diecie. Może też jechać „glutenowe” rodzeństwo lub przyjaciele.
  • Oprócz diety bezglutenowej na obozach uwzględniane są też inne ograniczenia żywieniowe (np. dieta bez laktozy).

Oferta bezglutenowych obozów pod patronatem Stowarzyszenia

  • 22.06–01.07.2024 – Mikoszewo – obóz nad morzem (Sportfun). Profile: survivalowy, teatralny, sportowy, rolkarski, rękodzieło, gimnastyka z akrobatyką. Zapisy od 1 marca. Szczegóły tutaj.
  • 29.06–06.07.2024 – Wielkie Jeziora Mazurskie – rejs (Hamak-tur). Szczegóły i zapisy.
  • 14.07–23.07.2024 – Nowy Gierałtów – obóz sportowo-wypoczynkowy w górach (Hamak-tur). Profile: wspinaczkowy, konny, kulinarny, sport max, art, art-konny, art-kulinarny, art-sport max, konno-kulinarny, sport max-kulinarny, młoda kadra. Szczegóły i zapisy pod każdym z linków.
  • 25.07–03.08.2024 – Niedzica – obóz w górach (Sportfun). Profile: szachowy, teatralny, rękodzieło, survivalowy, sportowy. Zapisy od 1 marca. Szczegóły tutaj.
  • 04.08–13.08.2024 – Stawiska (Kaszuby) – obóz sportowo-wypoczynkowy nad jeziorem (Sportfun). Profile: konny, pływacki, survivalowy, sportowy, rękodzieło, nurkowy, taneczny. Zapisy od 1 marca. Szczegóły tutaj.

Na czym polega patronat Stowarzyszenia?

Miejsca, w których wypoczywają dzieci są przez nasz szkolone pod kątem diety bezglutenowej (cały personel kuchni). Szkolimy również kadrę opiekującą się dziećmi i młodzieżą, a podczas obozu nad całością czuwa albo nasz dietetyk, albo inna doświadczona osoba ze Stowarzyszenia. Jedynie na żaglach młodzież samodzielnie przygotowuje posiłki pod okiem przeszkolonych wychowawców.

Wszystkich rodziców, obawiających się o swoje pociechy i odwlekających ich pierwszy samodzielny wyjazd na obóz, gorąco zachęcamy, by się na to odważyli:) I wysłali dziecko na bezpieczny wypoczynek, dając mu możliwość przeżycia niezapomnianych chwil bez martwienia się o dietę.

Bezglutenowe obozy dla dzieci i młodzieży – lato 2024