Bezglutenowe spotkanie świąteczno–mikołajkowe w Warszawie – relacja

16 grudnia 2018 r. w Warszawie w Warsztacie przy Pl. Konstytucji 4 odbyło się bezglutenowe spotkanie świąteczno–mikołajkowe osób ze Stowarzyszenia z Warszawy i okolic. Wzięło w nim udział ponad 150 osób. Już od kilku lat właśnie w tym miejscu zbieramy się licznie w grudniu, aby ugościć Świętego Mikołaja, który zawsze pamięta o bezglutenowych dzieciach, oraz aby się spotkać i porozmawiać.

Stół jak zwykle był pełen smakołyków przyniesionych przez dorosłych. Były śledzie, sałatki, przeróżne ciasteczka, pierniczki i ciasta, a nawet pudło własnoręcznie zrobionych czekoladowych figurek Św. Mikołaja! Niektórym dzieciom trudno było uwierzyć, że każdy z tych przysmaków jest bezglutenowy i że wszystkiego można bez obaw spróbować.

Podczas gdy dorośli rozmawiali na piętrze Warsztatu, na parterze dzieci pod czujnym okiem roześmianych Elfów bawiły się, tańczyły i grały. Odbyła się nawet najprawdziwsza bitwa na śnieżki (papierowe:)). Nasze zdolne wolontariuszki, Kinga i Tina, malowały dzieciom buzie, robiły fantazyjne obrazki i kolorowe tatuaże. Tuż obok Danusia, Kinga, Julita i Marta pomagały dzieciom w dekorowaniu piernikowych gwiazdek cukrowymi pisakami i kolorowymi posypkami.

Wszyscy czekaliśmy na specjalnego Gościa. Święty Mikołaj został entuzjastycznie powitany, gdy wszedł dzwoniąc głośno dzwoneczkiem. Dzieci dostały od niego bogate paczki pełne bezglutenowych smakołyków. Wielu rodziców zrobiło swoim pociechom pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem. Na wspólne zdjęcie wszystkich uczestników imprezy z Mikołajem zabrakło nam w Warsztatcie miejsca – jest nas w Warszawie bardzo dużo:)

Trudno było się rozstać. Niektóre z dzieci, które po raz pierwszy były na naszym spotkaniu, miały wyjątkową okazję poznać tak wielu rówieśników na diecie bezglutenowej, co według ich rodziców było bezcennym doświadczeniem.

Na spotkanie z Mikołajem zapraszamy znów za rok! A wcześniej na inne imprezy organizowane przez nasze Stowarzyszenie.

Przygotowanie bezglutenowego spotkania dla ponad 150 osób jest możliwe tylko dzięki życzliwości i współpracy wielu osób. Dziękujemy serdecznie wszystkim wolontariuszom, którzy w przedświątecznym zabieganiu znaleźli czas by nam pomóc w zorganizowaniu imprezy.

Zespół Centrum Diety Bezglutenowej

Bezglutenowe spotkanie świąteczno–mikołajkowe w Warszawie – relacja