Bezglutenowy Dzień Dziecka w Kielcach – jak się bawiliśmy

Zapraszamy do zapoznania się z relacją naszych koleżanek z Oddziału Kielce:

„Podobnie jak rok temu, z okazji Dnia Dziecka spotkaliśmy się 4 czerwca na Leśnym Pikniku na kieleckim Stadionie, w dużej wiacie grillowej. Po trzech latach naszej działalności w Kielcach dobrze się znamy, więc coraz lepiej się bawimy (mowa o dorosłych na diecie bezglutenowej :). Dzieci również nie trzeba zachęcać do zabawy – doskonale potrafią się zorganizować. Podczas naszej imprezy integracji jak zwykle sprzyjało ognisko, które okazało się frajdą zarówno dla małych, jak i dużych. W tym roku wyjątkowo silnie zintegrowali się ojcowie. Sprzyjała temu przykra niespodzianka – okazało się, że ktoś wypalił przygotowane dla naszej grupy drzewo na ognisko. Ojcowie stanęli na wysokości zadania! Ruszyli na poszukiwanie patyków, rozprawili się z dość pokaźnymi pieńkami, które chyba tylko z racji swojej wielkości nie padły łupem ,,rzezimieszków”. Kiedy panowie byli ,,na łowach”, panie przygotowały jadło, a dzieci oddały się zabawie.

 
Piknik trwał od 15:00 do 19:00. Zakończyliśmy tuż przed wielką burzą. Najwytrwalsi zjedli na koniec ziemniaki z ogniska – były pyszne. Niech żałują ci, którzy nie wierzyli, że się upieką 🙂
Kilka mam zadeklarowało pomoc w działaniach Stowarzyszenia. Bardzo nas to cieszy, bo dzięki pomocy nowych osób będzie można organizować więcej spotkań w coraz ciekawszych miejscach. Bardzo cieszymy się, że dołączają do nas nowi członkowie.
Zachęcamy wszystkie osoby nowo zdiagnozowane z terenu województwa świętokrzyskiego (i nie tylko) do brania udziału w naszych spotkaniach. Zachęcamy również do zapisywania się w szeregi Stowarzyszenia. Im nas będzie więcej, tym łatwiej będzie zmieniać Polskę w kraj przyjazny bezglutenowcom.

Dziękujemy bardzo firmom Glutenex, Dr.Oetker i Schär za słodkie niespodzianki do paczek dla dzieci”.

Martyna Samiczak
Anna Przenzak

Od Zarządu Stowarzyszenia: Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i organizację Dnia Dziecka.