Bezglutenowy Dzień Dziecka w Krakowie – relacja

16 czerwca 2019 r. w Krakowie odbył się Bezglutenowy Dzień Dziecka. Uczestnikom niestraszne były męczące upały i z samego rana stawili się w Krainie Zabaw Dziecięcych Anikino. Cała grupa wraz z animatorami wybrała się w podróż dookoła świata. Podczas 3-godzinnej zabawy dzieci miały okazję poznać ciekawostki z całego świata, wymalować twarze, wziąć udział w zawodach w przeciąganiu liny, zabawie w kolory oraz skorzystać z wielu innych atrakcji, które czekały na nie w każdym zakamarku centrum zabaw.

W przerwach korzystały z bezglutenowego poczęstunku przygotowanego przez rodziców, w tym ciast, ciastek, muffinek, nachosów, owoców, paluszków oraz innych smakołyków, które trudno zliczyć.

Gdy dzieci szalały na platformach, zjeżdżalniach i różnorodnych pojazdach (w tym na robiącym furorę koniu na kółkach i na traktorach, dzięki którym korytarz zamienił się w drogę szybkiego ruchu), rodzice mieli okazję do rozmów, wymiany doświadczeń i zawierania nowych znajomości.

Na koniec dzieci otrzymały podarunki od Stowarzyszenia wraz z pamiątkowym zdjęciem z zabawy. Mimo upału do samego końca szalały na najwyższych obrotach, a uśmiechy niemal nie znikały im z twarzy.

Bardzo dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę, a rodzicom za przyniesienie bezglutenowego poczęstunku.

Joanna Kozdroń

Oddział Kraków

Bezglutenowy Dzień Dziecka w Krakowie – relacja