Dzień Dziecka we Wrocławiu – relacja

10 czerwca 2018 roku we Wrocławiu odbył się bezglutenowy Dzień Dziecka. W tym roku zorganizowaliśmy go w Wiosce Indiańskiej Tipi Town.

Gdy już wszystkie dzieci zebrały się w wiosce indiańskiej, przywitał ich wódz Indian i nauczył indiańskiego powitania. Następnie przedstawił animatorki, które poprowadziły zabawy dla najmłodszych. W grupach odbyło się: łapanie papierowych rybek na wędki, malowanie twarzy w indiańskie wzory, a także strzelanie z łuku pod okiem wodza. Rodzice także chętnie wzięli udział w zabawach. Zwłaszcza tatusiowie, którzy chcieli sprawdzić się w konkurencji strzelania z łuku i szło im naprawdę nieźle. Na terenie wioski indiańskiej była także zagroda z królikami, które dzieci chętnie głaskały i karmiły świeżą trawą.

Podczas gdy dzieci uczestniczyły w grach i zabawach, rodzice wymieniali się przepisami, doświadczeniami kulinarnymi, polecali sobie wzajemnie różne produkty warte spróbowania oraz miejsca bezglutenowe warte odwiedzenia. 

Na koniec wszyscy usiedli do stołu, by popróbować smakołyków przyniesionych przez rodziców. Były to owoce, paluszki, chrupki, ciastka, ciasta, a nawet tort z truskawkami. Po poczęstunku każde z dzieci otrzymało stowarzyszeniowego pluszowego misia ubranego w koszulkę z logo Stowarzyszenia. Uczestnicy Dnia Dziecka byli szczęśliwi po otrzymaniu tak uroczych misiów i chętnie pozowali z nimi do zdjęć.

Aleksandra Chmielewska

Dziękujemy rodzicom za przyniesienie produktów do wspólnej degustacji, oraz wszystkim tym, którzy pomagali w przygotowaniach oraz porządkach. Dziękuję Eli i Oli.

Małgorzata Jakubczyk

Dzień Dziecka we Wrocławiu – relacja