Bomb(k)owa integracja – z wizytą u osób niepełnosprawnych

Od kilku lat w okresie świątecznym gościliśmy u nas zaprzyjaźnioną grupę ze Środowiskowego Domu Samopomocy, który działa w ramach Warszawskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI). W tym roku to ekipa Centrum Diety Bezglutenowej otrzymała miłe zaproszenie – na warsztaty plastyczne. Odwiedziłyśmy podopiecznych i opiekunów Ośrodka i mogłyśmy bliżej przyjrzeć się ich pracy i twórczości.

Corocznie wysyłamy naszym członkom honorowymi i wolontariuszom przepiękne kartki świąteczne wykonane przez osoby niepełnosprawne intelektualnie, dlatego z wielką ciekawością przyjrzałyśmy się ich powstawaniu. W Ośrodku jest wiele pracowni, w tym ceramiczna i stolarska. Wszystkie zwiedziłyśmy, rozmawiałyśmy z uczestnikami zajęć, przyglądałyśmy się ich pracy. Prace podopiecznych są wykonywane wieloma różnymi technikami i dostosowane do możliwości manualnych każdej z osób. Bardzo często zaskakują pomysłowością, artyzmem i precyzją wykonania.

Wyszłyśmy ze spotkania z własnoręcznie stworzonymi bombkami (naszym zdaniem pięknymi:)), którymi udekorowana została choinka w Centrum Diety Bezglutenowej.

Serdecznie dziękujemy Magdzie, jednej z terapeutek Ośrodka, za zaproszenie.

Było nam niezwykle miło uczestniczyć w warsztatach przygotowanych specjalnie dla nas. Dziękujemy!

Bomb(k)owa integracja – z wizytą u osób niepełnosprawnych