Długo oczekiwane spotkanie w Łodzi – relacja

27 stycznia w Gminno Parkowym Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie pod Łodzią odbyło się długo wyczekiwane spotkanie integracyjno-edukacyjne łódzkiego środowiska bezglutenowego.
Zaproszeni zostali dorośli członkowie naszego Stowarzyszenia, rodzice z dziećmi na diecie bezglutenowej oraz osoby nowo zdiagnozowane. Ze Stowarzyszenia przybyła do nas Natalia Lipietta, dietetyczka pracująca w Centrum Diety Bezglutenowej prowadzonym przez Stowarzyszenie. Zaprosiła dorosłych uczestników naszego spotkania na wykład pt. „Dieta bezglutenowa w codziennym życiu”. Po prelekcji nastąpiła prezentacja działalności Stowarzyszenia, rozdanie materiałów edukacyjnych, wymiana doświadczeń i nawiązanie lokalnych kontaktów.

Dzieci w tym czasie oddały się tanecznym szaleństwom z instruktorem hip-hopu, Panem Rafałem, oraz przygotowały bezglutenowe pizzerinki pod okiem pani Mileny i Małgosi z Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia.
Na zakończenie naszego spotkania najmłodsi uczestnicy zaprezentowali wszystkim układ taneczny i poczęstowali własnoręcznie przygotowanymi mini pizzami. Nie zabrakło również słodkich upominków od Stowarzyszenia dla wszystkich.

Wydaje się, że trzygodzinne spotkanie nie wyczerpało jeszcze tematu diety bezglutenowej, a nowo nawiązane znajomości, zwłaszcza przez dzieci, skłaniają do kolejnych tego typu imprez.
Bardzo dziękuję Paniom: Milenie Stempniewskiej, Patrycji Dzikorskiej oraz Sławomirze Kopyckiej za pomoc w organizacji spotkania i czuwanie nad jego sprawnym przebiegiem oraz Pracowni Tytka z Łodzi za wypożyczenie sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia warsztatów kulinarnych dla najmłodszych.

Małgorzata Gajda

Długo oczekiwane spotkanie w Łodzi – relacja