Dzień Dziecka w Lublinie – relacja z imprezy

W sobotę 8 czerwca odbył się pierwszy bezglutenowy Dzień Dziecka w Lublinie. W salach Uniwersytetu Przyrodniczego dzieci miło spędziły czas pod okiem zawodowych klaunów, którzy wprowadzili je w świat wspaniałej zabawy, magicznych sztuczek i dziecięcej zumby. Na twarzach uczestników powstawały prawdziwe małe dzieła sztuki, a z balonów – niezapomniane konstrukcje. Dodatkowo, aby osłodzić ten wyjątkowy dzień, na dzieci czekała niespodzianka – wata cukrowa oraz przygotowane według własnego pomysłu bezglutenowe gofry. Każdy otrzymał także upominek od Stowarzyszenia z okazji Dnia Dziecka.

Podczas zabawy dorośli mieli natomiast okazję porozmawiać oraz wymienić się przepisami na bezglutenowe smakołyki, które uczestnicy przynieśli do wspólnej degustacji.

Serdecznie dziękujemy Pani dr Małgorzacie Kosteckiej oraz studentom ze Studenckiego Koła Naukowego Dietetyków Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie za zaangażowanie i pomoc w organizacji spotkania oraz Piekarni Bezglutenowe Domowe za przygotowanie poczęstunku dla dzieci.

Katarzyna Walczak

Dzień Dziecka w Lublinie – relacja z imprezy