Gdańskie mikołajki – relacja ze spotkania świątecznego dla dzieci

Gdańskie Mikołajki w tym roku miały zupełnie inny charakter niż świąteczne spotkania irganizowane do tej pory. Chcieliśmy by ten przedświąteczny czas, zawsze zabiegany, niepozwalający pomyśleć o tym, co w tym okresie najważniejsze, pozwolił nam się wyciszyć i skupić. Pomogły nam w tym prawdziwe czarodziejki – „Łowcy Słów”. „Łowcy Słów” to Elżbieta i Groszek Stanilewicz, propagatorki ożywiania zapomnianej sztuki opowiadania. Miłośniczki baśni i ciekawych historii. Bywają wszędzie tam, gdzie zmęczeni masową kulturą słuchacze czekają na czar bezpośredniego kontaktu z żywym słowem, tradycją znaną i cenioną od pokoleń – opowiadaniem. W ten zimowy wieczór zostaliśmy przeniesieni w zaczarowany świat baśni. Pani Ela i Groszek dekoracją sali zadbały o wyjątkowy nastrój, zaproszone dzieci słuchały z zapartym tchem. Również my – organizatorki – poddałyśmy się magii żywego słowa i słuchając opowiadań przeniosłyśmy się do czasów dzieciństwa.

Spotkaliśmy się 16 grudnia w Akademii Świadomego Człowieka w Gdańsku. Jest to miejsce, w którym odbywają się spotkania, warsztaty, wykłady dla osób, którzy chcą żyć zdrowo, świadomie i szczęśliwie. W udostępnionej nam sali, przy przyciemnionym świetle i blasku choinki, otoczyły nas trole, krasnale i inne bajkowe postaci.

I to nie koniec czarów, bo pod koniec spotkania w nieznany nam sposób dzieci znalazły prezenty od Świętego Mikołaja. Mikołaj zażyczył sobie jednak, aby każde dziecko zaprezentowało coś ze swoich umiejętności. Były więc wierszyki, piosenki, zagadki a nawet popisy akrobatyczne.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy również bardzo grzeczni i dostaniemy równie ogromne paczki z prezentami.
Dziękujemy Zarządowi i wszystkim sponsorom za podarunki.

Kasia Nowak, Ola Dominiak
Oddział Trójmiasto

Gdańskie mikołajki – relacja ze spotkania świątecznego dla dzieci