Konna przygoda z okazji Dnia Dziecka w Radomiu

Po dwuletniej przerwie pandemicznej radomski oddział Stowarzyszenia przygotował dla naszych najmłodszych spotkanie z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Koń przyjacielem człowieka”.

Spotkaliśmy się w deszczową sobotę, 4 czerwca 2022 r., w jednej z podradomskich stajni. Na rozpoczęcie wydarzenia właściciele zaprosili nas na przejażdżkę bryczką: jechaliśmy pobliskimi drogami polnymi, leśnymi i nad rzeką Radomką. Dzieci były zachwycone! Trzeba przyznać, że nie tylko one.

Po powrocie rodzice piekli przy ognisku bezglutenowe kiełbaski i wymieniali się doświadczeniami, również w kwestiach kulinarnych. Jak zwykle uczestnicy spotkania nie zawiedli, bo na stole znalazły się słodkie bezglutenowe smakołyki. 

Po biesiadzie przy ognisku wszystkie dzieci zaproszono na jazdę konną. Myślały, że będą jeździć na kucyku, ale okazało się, że czeka na nie pełnowymiarowy koń 🙂 W oczach dzieci początkowo widać było przerażenie, ale potem ekscytację. Wszyscy byli zachwyceni.

Na zakończenie spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, a dzieci otrzymały słodkie upominki.

Dziękujemy stajni „Carino” w Gullinie za udostępnienie miejsca na ognisko i zorganizowanie niezapomnianej konnej przygody, firmie Bezgluten za przekazanie słodkich upominków dla dzieci  oraz Piekarni Putka za pyszne pieczywo do kiełbasek na ognisko.

Do następnego spotkania!

Joanna Struzik, Oddział Stowarzyszenia Radom

Konna przygoda z okazji Dnia Dziecka w Radomiu