Kreatywne mikołajki w Plichtowie pod Łodzią – relacja

Sobotni poranek 3 grudnia 2022 r. przywitał nas pierwszym w tym roku śniegiem. Na ten właśnie dzień w Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie pod Łodzią zaplanowaliśmy mikołajkowo-świąteczne spotkanie dla członków Stowarzyszenia z naszego województwa. Pomimo utrudnień na drogach i rzucanym nam kłodom, a raczej zaspom :), pod nogi, wszystkim uczestnikom udało się dotrzeć na miejsce.

Po krótkim przywitaniu i rozgrzaniu ciepłą herbatą, przedświąteczne spotkanie rozpoczęliśmy od zdobienia pierników. Najmłodszym uczestnikom z pomocą przyszli rodzice, tęskniący zapewne za magią świątecznych przygotowań z czasów dzieciństwa. Ozdabianie pierników okazało się świetną okazją do współpracy, wymiany pomysłów i bliższego poznania się nieśmiałych z początku dzieciaków. W czasie kiedy dzieci pochłonęła twórcza praca, dorośli wymieniali się przepisami na wypieki, które przynieśli na spotkanie i sprawdzonymi sposobami na udane bezglutenowe pierogi.

Kolejną atrakcję naszego spotkania przygotowała Pani Kasia, która porwała dzieci do tanecznej zabawy. Okazało się, że nie tylko dzieci miały ochotę na pląsy przy dźwiękach świątecznej muzyki.

Dla wszystkich chętnych przygotowany został również kreatywny kącik z możliwością zaprezentowania swoich artystycznych talentów w postaci rysunków i origami.

Zwieńczeniem zabaw było wręczenie przybyłym dzieciom prezentów z masą słodkości.

Uczestnikom spotkania dziękuję za zaangażowanie i przemiłą, świąteczną atmosferę. Szczególne podziękowania składam Kasi, Patrycji i Magdzie oraz moim córkom, na których pomoc zawsze mogę liczyć.

Małgorzata Gajda, Oddział Łódż

Kreatywne mikołajki w Plichtowie pod Łodzią – relacja