MENU BEZ GLUTENU po japońsku

sushi 2Japońska restauracja Sushi – Wesoła mieści się przy ul. Wspólnej 37a w Wesołej (Zielona) pod Warszawą. Jest to kameralny lokal urządzony w nowoczesnym stylu. Położony przy drodze, niedaleko Aquaparku Wesolandia (650 m). Jest to restauracja o profilu japońskim. Serwuje dania dla świadomego konsumenta w przystępnych cenach a jednocześnie z wysokiej jakości produktów: świeże ryby z najlepszych hodowli świata i tylko z najwyższej półki, warzywa dostarczane codziennie od lokalnych dostawców, oryginalne japońskie herbaty prosto z Tokyo, sosy wyrabiane są na miejscu i przyrządzane według starojapońskich receptur z uwzględnieniem zasad diety bezglutenowej. Szef Kuchni – Michał Możdżonek zaprasza na sushi i inne japońskie dania wolne od glutenu. Jedną ze specjalności szefa kuchni są tempery. Tempura, czyli ciasto w którym smaży się warzywa, ryby lub krewetki jest przygotowywana według autorskiej receptury Szefa Kuchni z mieszanki wyselekcjonowanych bezglutenowych mąk ze szczyptą soli morskiej z Sardynii oraz krystalicznie czystej wody z nałęczowskich źródeł. Spróbować tutaj możemy np. rolkę californię z krewetką w bezglutenowej tempurze i z tatarem z łososia obłożoną świeżutkimi małżami Świętego Jakuba.

sushi 1 sushi 4 sushi 3
Dla wielbicieli zup, codziennie inna zupa dnia np. wieprzowina marynowana w imbirze zalana aromatycznym bulionem z dodatkiem bezglutenowego makaronu  gryczanego i szczypiorku. We czwartki spróbować można świeżych muli. W lokalu można zamówić sushi z dostawą do domu lub biura.
W lokalu organizowane są warsztaty dla dzieci z nauką i degustacją własnoręcznie zrobionego sushi. Organizowane są imprezy okolicznościowe (dodatkowa sala na piętrze) typu urodziny, komunie, wesela.
Osoby na diecie bezglutenowej, muszą poinformować kelnera przed złożeniem zamówienia o swojej diecie.