Mikołajki w Augustowie już za nami! Relacja ze spotkania

W tym roku mieliśmy przyjemność gościć członków naszego Stowarzyszenia na zabawie mikołajkowej w KIDSklub w Augustowie. Zjechaliśmy się naprawdę z odległych miejsc. Były to między innymi Suwałki, Szypliszki, Lipsk, Ełk, Augustów i Danowskie.
Trzy godziny to za mało by zrealizować wszystkie przygotowane atrakcje, a pomyśleliśmy zarówno o dzieciach, młodzieży, jak i rodzicach. Na dzieci czekały przeróżne wyzwania, w tym taniec w sztucznym śniegu i obowiązkowa wizyta w worku Świętego Mikołaja. Nasz miał tak olbrzymi wór, że z łatwością pomieścił wszystkie prezenty, a nawet wszystkie dzieci :). Dzięki Stowarzyszeniu nasi najmilsi otrzymali wspaniałe prezenty.

Podczas gdy dzieciaki szalały na sali zabaw, dorośli przy kawie i herbacie mogli się lepiej poznać. Tematom nie było końca i oczywiście najczęściej kręciły się wokół diety bezglutenowej. Nie zabrakło także zajęć kulinarnych – pieczenia pierników, a potem ich lukrowania. Grunt to dobry przepis i kilka wskazówek, co zrobić by wszystko się udało. Rodzinne mikołajki nie mogły się obyć bez wspólnej pracy rodziców i dzieci. W ramach obiadu przygotowaliśmy zapiekanki – oczywiście bez glutenu. Do wyboru były bez laktozy, wegetariańskie, ale też z samymi parówkami bez zapiekania.
Wszyscy bawiliśmy się wspaniale. Już wiemy, że będzie następne spotkanie, bo tak wspaniałych ludzi nie spotyka się codziennie.
Wszystkim uczestnikom zabawy mikołajkowej dziękujemy za miło spędzony czas, a Zarządowi Stowarzyszenia za ogromną pomoc w realizacji spotkania, bez której nic by się nie udało.

Iwona Kadaj i Marcin Birgiel

   

Od Zarządu: Iwono i Marcinie, my również dziękujemy Wam bardzo!