Na słodko przy kawie i herbacie w Radomiu – relacja

W zimowe sobotnie przedpołudnie (25.02.2023) w kawiarni Fit Cake w Radomiu, należącej do programu MENU BEZ GLUTENU, odbyło się otwarte spotkanie dla członków Stowarzyszenia.

Na spotkanie przybyły mamy z dziećmi. Rozpoczęłyśmy ciepłą kawą i herbatą. Opowiadałyśmy sobie, jakie były nasze początki na bezglutenowej drodze, wymieniałyśmy się kontaktami do lekarzy specjalistów i przepisami kulinarnymi. Jedną z uczestniczek była mama, która wiele lat mieszkała w Wielkiej Brytanii i opowiadała, jak wyglądała jej droga do zdiagnozowania córki i jaka jest angielska rzeczywistość bezglutenowa. 

Rozmowy umilało nam kosztowanie bezglutenowych słodkich wypieków serwowanych w kawiarni. Witryna ze słodkościami szybko opustoszała. Jak zwykle było pysznie, głośno i sympatycznie. Bardzo miłe jest to, że udało nam się w regionie radomskim stworzyć zgraną grupę bezglutenową. Każdy może do niej dołączyć, zapraszamy serdecznie!

Jak zwykle takie miłe wydarzenia mobilizują do dalszej pracy w wolontariacie na rzecz Stowarzyszenia i możemy już zdradzić, że mamy pomysł na spotkanie z okazji Świąt Wielkanocnych 🙂

Dziękujemy z całego serca właścicielom kawiarni Fit Cake w Radomiu za otwartość na naszą bezglutenową grupę i cudowne przyjęcie.

Joanna Banachowicz – wolonatriuszka z Radomia

Na słodko przy kawie i herbacie w Radomiu – relacja