Nowy wykaz produktów z Przekreślonym Kłosem – 10 grudnia 2022

Przedstawiamy najnowszy wykaz licencjonowanych Produktów ze znakiem Przekreślonego Kłosa, stan na 10 grudnia 2022 r. To już czwarta w tym roku edycja naszego zestawienia. Zawiera informacje o około 2 200 polskich produktach bezglutenowych, regularnie badanych na zawartość glutenu.

Zakłady producentów z licencją podlegają cyklicznym audytom pod kątem spełnienia wymogów Standardu AOECS dla żywności bezglutenowej. Został on wypracowany w ramach współpracy 38 stowarzyszeń osób z celiakią zrzeszonych w AOECS. W ciągu ostatnich 3 miesięcy przeprowadziliśmy ponad 20 audytów w licencjonowanych firmach. O bezpieczeństwie produktu dla osoby na diecie bezglutenowej zaświadcza znajdujący się na etykiecie międzynarodowy znak Przekreślonego Kłosa.

Polecamy przejrzeć najnowszy wykaz produktów z Przekreślonym Kłosem przed udaniem się na świąteczne zakupy! Będzie on szczególnie pomocny dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z dietą bezglutenową. Polecamy także udostępnianie go członkom rodzin osób na diecie bezglutenowej, by wiedziały, które produkty warto wybierać i które z nich znajdziemy w sieciach handlowych.

Wykaz produktów licencjonowanych dostępny jest w pliku PDF.

Nowy wykaz produktów z Przekreślonym Kłosem – 10 grudnia 2022