Obozy bezglutenowe 2022 – morze, jeziora i góry czekają!

Chcesz by twoje dziecko odpoczęło w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu? Przeszkolone pod kątem diety bezglutenowej ośrodki, doświadczeni opiekunowie i moc atrakcji już na nie czekają! Ósmy rok z rzędu Stowarzyszenie obejmuje patronatem letnie wyjazdy dla dzieci i młodzieży na diecie bezglutenowej. W imieniu organizatorów wypoczynku zapraszamy na żagle, nad morze, na Kaszuby i w góry.

Wybór obozów i zajęć na nich jest tak różnorodny, że powinien zadowolić każdego. Dla miłośników jezior – obóz żeglarski i wypoczynek na Kaszubach. Dla tych, co kochają plażę – dwa wyjazdy nad morze, a dla zwolenników gór – ośrodek w Kotlinie Kłodzkiej. Organizatorów łączy jedno – stawiają na wszechstronność, rozwój, integrację i dobrą zabawę na świeżym powietrzu. Dlatego oferują w sumie aż kilkadziesiąt profili tematycznych, wśród których każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie.

Część zajęć i aktywności na obozach jest wspólna dla wszystkich uczestników. Oprócz tego przewidziane są bloki zajęć tematycznych, np. dla młodych artystów, miłośników wszelkiego rodzaju sportów, koni, tańca, bezglutenowego gotowania a nawet stolarki!

Stowarzyszenie od lat współpracuje z dwoma sprawdzonymi organizatorami wypoczynku dla dzieci i młodzieży: Hamak-turem i Sportfunem. Szkolimy ośrodki i wszystkich pracowników oraz wychowawców pod kątem diety bezglutenowej. Podczas obozów doświadczona osoba czuwa dodatkowo nad przyrządzaniem i podawaniem posiłków. Wyjątkiem jest rejs – wszyscy uczestnicy sami przygotowują swoje posiłki, także młodzież na diecie. Co ważne – na wszystkie obozy można zabrać ze sobą swoje „glutenowe” rodzeństwo lub przyjaciół.

Zapoznaj się z ofertą:

25.06 – 08.07.2022 – Wielkie Jeziora Mazurskie – obóz żeglarski

To propozycja zarówno dla rozpoczynających przygodę z żaglami, jak i dla doświadczonych żeglarzy. Na obozie  znajdziesz klimat rejsów sprzed lat, gdzie kontakt z dziką przyrodą, noce często spędzane na biwakach poza portami, wieczory przy ognisku z szantami i gitarą były na porządku dziennym. Rejs odbywa się na bezpiecznych i komfortowych 10-osobowych jachtach. Uczy: samodzielności, umiejętności podejmowania decyzji, odpowiedzialności oraz sztuki gotowania i sprzątania 🙂 Chętni mogą zdobyć patent sternika motorowodnego!

Szczegóły i zapisy.

25.06 – 04.07.2022 – Stawiska (nad jeziorem) – Kaszuby

Ośrodek Wczasowo-Wypoczynkowy Stawiska położony jest na malowniczych Kaszubach, usytuowany w lesie, w sercu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, nad jeziorem Zakrzewie. Przy ośrodku znajduje się kompleks rekreacyjno-sportowy, położony z dala od miejskiego zgiełku, idealny dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Wśród mnogości atrakcji na uczestników czekają profile: konny, nurkowy, pływacki, wspinaczkowy, sportowy i artystyczny. Mogą też zdobyć kartę pływacką.

Szczegóły i zapisy (od 1 marca).

18.07-  27.07.2022 – Ostrowo (nad morzem)

Ośrodek znajduje się w odległości 500 metrów od jednej z najpiękniejszych plaż Bałtyku, 4km od Jastrzębiej Góry.
Całkowicie ogrodzony teren ośrodka obejmuje ok. 6 hektarów, w tym 3-hektarowy las i ogromny trawiasty obszar do wszelkiego rodzaju zabaw integracyjnych.

Oprócz wielu atrakcji związanych z okolicą (plaża, morze, wizyta w Oceanarium itd.) uczestnicy pogłębią swoje zainteresowania wybierając profile: taneczny, rękodzieło, survival, sportowy, rycerski lub rowerowy.

Szczegóły i zapisy (od 1 marca).

24.07 – 03.08.2022 – Nowy Gierałtów (w górach, w Kotlinie Kłodzkiej)

Nowy Gierałtów to wieś w powiecie kłodzkim. Posiada idealne warunki do wypoczynku oraz stanowi doskonałą bazę wypadową na wycieczki piesze w góry. Dzieci i młodzież zakwaterowane są w pensjonacie „Pokoje w Górach u Wanata”.

Organizatorzy oferują niesamowitą ilość możliwości, do wyboru aż 15 różnych profili tematycznych: Technika-Grafika-Trekking, Art-Dance, Dance & Fun, Art-Sport Max, Sport Max, Art-Adventure, Adventure, Tenisowy, Młoda Kadra, Konno-Kulinarny, Art-Kulinarny, Kulinarny, Art-Konny, Konny, Art-Wychowanie Przez Sztukę

Szczegóły i zapisy na stronie organizatora lub pod linkami przy każdym z profili powyżej.

03.08 – 12.08.2022 – Mikoszewo (nad morzem)

Ośrodek Wczasowo-Wypoczynkowy “GRZEŚ” znajduje się w niezwykle malowniczym zakątku ujścia Wisły do morza, tuż obok Rezerwatu przyrody Mewia Łacha, 1 km od piaszczystej plaży w miejscowości Mikoszewo. Ma własny basen zewnętrzny i boisko.

Wśród wielu zaplanowanych atrakcji (parki linowy, paintball, wycieczka do Krynicy Morskiej itd.) uczestnicy znajdą profile: rolkarski, teatralny, sportowy, fotograficzny, rękodzieło, a nawet gimnastykę z akrobatyką.

Szczegóły i zapisy (od 1 marca).

Obozy bezglutenowe 2022 – morze, jeziora i góry czekają!