Pierwsze spotkanie świąteczno-mikołajkowe w Lublinie

W sobotę 15 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie świąteczno-mikołajkowe dla członków Stowarzyszenia w Lublinie. Dzieci uczestniczyły w różnych konkursach i zabawach prowadzonych przez animatora Piotrka. Udowodniły, że zasługują na miano pomocników Świętego Mikołaja. Na dowód nowo zdobytych umiejętności każde dziecko otrzymało charakterystyczną i rozpoznawalną na całym świecie czerwoną czapkę. Każdy miał okazję udekorować samodzielnie piernikową gwiazdę oraz przygotować wyjątkowe i niezwykle efektowne ozdoby świąteczne. Dzieci przygotowały także wyjątkowy prezent dla długo wyczekiwanego gościa: ciasto świąteczne oraz bukiet czerwonych balonów. Święty Mikołaj nie zawiódł i przyniósł dzieciom wypełnione po brzegi torby z prezentami. Nie zapomniał także o trochę starszych uczestnikach spotkania, którzy otrzymali drobne upominki.

Dorośli natomiast mieli okazję wymienić się spostrzeżeniami na temat różnych aspektów życia na diecie bezglutenowej. Mieli także szansę zapoznać się ze szczegółami projektu „Dieta bezglutenowa bez przeszkód – jedz zdrowo i smacznie” realizowanego już w przyszłym roku przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Nie zabrakło oczywiście wspaniałego bezglutenowego poczęstunku. Swoje słodkie wypieki zaprezentowała Piekarnia Bezglutenowe Domowe należąca do programu MENU BEZ GLUTENU.

Serdecznie dziękujemy Pani dr Małgorzacie Kosteckiej oraz studentkom ze Studenckiego Koła Naukowego Dietetyków Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie za zaangażowanie i pomoc w organizacji spotkania oraz Animatorowi Piotrkowi z grupy Edukacja 3.0 za pomysłowe zabawy. Na szczególne podziękowania zasługuje Pani Agata Kiecana, Pani Edyta oraz cała załoga Piekarni Bezglutenowe Domowe za przekazanie słodkich wypieków do degustacji oraz wsparcie podczas samego spotkania.

Katarzyna Walczak

Pierwsze spotkanie świąteczno-mikołajkowe w Lublinie