Piknik rodzinny w Szczecinie – relacja

9 czerwca 2018 roku na terenie Nadleśnictwa Kliniska zorganizowaliśmy piknik rodzinny z okazji bezglutenowego Dnia Dziecka. Pani Małgorzata Rył z Nadleśnictwa poprowadziła zajęcia edukacyjne związane z kompleksem, w którym się znajdowaliśmy, czyli Puszczą Goleniowską. Następnie pojawiły się zadania do wykonania dla całych rodzin, a uczestnicy aktywnie włączyli się do wspólnej zabawy. Jednym z zadań było wykonanie przez każdą rodzinę zwierzęcia leśnego z przygotowanego materiału, tj.: większych i mniejszych kawałków drewna, szyszek, rafii, kolorowych piórek i innych dodatków za pomocą dostępnych marzędzi (gwoździe, młotki, klej). Na zdjęciu nasze prace ☺ Zaangażowanie uczestników i pomysłowość w przygotowaniu prac przerosły nasze oczekiwania. Dla chętnych dzieci były tatuaże: wiewiórka, jeż, jeleń, dzik, a Pani Małgosia na zakończenie zabawy rozdała dzieciom na pamiątkę pobytu w Kliniskach drewniane ołówki ze zwierzętami.

Pod koniec zajęć zrobiliśmy sobie wspólną fotografię. Po zabawie nadszedł czas na ognisko i pieczenie kiełbasek czyli biwakowy posiłek, który uzupełniło pieczywo, sałatka, a także ciasta: marchewkowe i przepyszny sernik.
Dzieci dostały w prezencie od Stowarzyszenia misie z naszym nowym logo, każda rodzina zabrała do domu również przygotowaną przez siebie pracę.

Bardzo dziękuję Panu Jarkowi z Schara za pieczywo do kiełbasek, Panu Alfredowi z Light Box za sałatki i ciasta dla uczestników – szczególnie sernik podbił serca uczestników ☺
Dziękuję Kasi za zorganizowanie tegorocznego pikniku, dokumentowanie jego przebiegu na fotografiach oraz zbieranie zgłoszeń. Dziękuję też Ani za zrobienie zakupów oraz pyszne muffinki, a także mojej rodzinie za pomoc w trakcie imprezy.

Jola Meller

Piknik rodzinny w Szczecinie – relacja