Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka na Dzikim Zachodzie

W niedzielę  5 czerwca 2022 zaprosiliśmy dzieci członków naszego Stowarzyszenia z Warszawy i okolic na piknik w Parku Adrenaliny i Westernu w Runowie koło Piaseczna.

Tuż przed południem z radością powitaliśmy małych kowbojów i Indian z rodzicami. Stoły przeznaczone do przyjęcia wspólnego poczęstunku szybko i obficie się zapełniały wraz z przybywaniem kolejnych rodzin. Królowały domowe bezglutenowe ciasta i babeczki. Pojawiły się świeże owoce, nie brakowało też innych pysznych przekąsek. Każda trafiła na wspólny stół z dokładną rozpiską informującą o składzie z uwagi na inne nietolerancje poza glutenem.

Westernowi animatorzy przygotowali dla nas różne atrakcje. Były aktywności indywidualne i konkurencje zespołowe, a wszystko odbywało się w scenerii amerykańskiego miasteczka z końca XIX wieku.

Zainteresowaniem cieszyło się strzelanie z łuku, szukanie złota, rzut kapeluszem na rogi bizona, bieg po skrzynkach czy rzut kowbojskim butem. Indiańska ścieżka zdrowia wymagała sporej zręczności i sprawności. Maluchy pod okiem rodziców szalały na dmuchanej zjeżdżalni Winnnetou. A zespołowe przeciąganie liny sprawiało wiele radości nie tylko dzieciom, rodzice angażowali się nie mniej.

Odpocząć można było przy ognisku, podczas pieczenia bezglutenowych kiełbasek. Nie zabrakło do nich chleba i bułek od piekarni bezglutenowej Putka oraz bezglutenowych dodatków.

Najlepsze przebrania dzieci i dorosłych zostały nagrodzone, a na pożegnanie każde dziecko dostało słodki upominek.

Anna Krajewska, Oddział Stowarzyszenia Warszawa

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka na Dzikim Zachodzie