Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Lesie Łagiewnickim

W niedzielne popołudnie 5 czerwca członkowie łódzkiego oddziału Stowarzyszenia świętowali Dzień Dziecka. Długo wyczekiwane spotkanie miało charakter rodzinnego pikniku i odbyło się w Lesie Łagiewnickim.

Frekwencja przerosła nasze oczekiwania, mimo że kilku stałych bywalców bezglutenowych imprez nie mogło przyjechać, a niektórym osobom plany pokrzyżował zły stan zdrowia. Pogoda tego dnia dopisała, mimo zapowiadanej burzy, a las przywitał nas śpiewem ptaków w bujnych koronach drzew.

Podczas gdy dorośli zajęli się pieczeniem kiełbasek i organizowaniem poczęstunku, dzieci tworzyły bezglutenowe plakaty oraz korzystały z terenów rekreacyjnych i edukacyjnych udostępnionych nam przez leśnictwo. Rodzice, jak zwykle na naszych spotkaniach, wymieniali się doświadczeniami z bezglutenowych wyjazdów na wakacje, wycieczki i zielone szkoły, kulinarnymi sposobami na udane wypieki i rozwiązaniami ułatwiającymi bezglutenową codzienność.

Na zakończenie spotkania dzieciom wręczono słodkie prezenty ufundowane przez firmę Bezgluten i Putka oraz upominki związane z florą i fauną naszego regionu, podarowane nam przez leśników: Panią Magdę Sarnecką i Pana Jacka Jóźwiaka z Leśnictwa Miejskiego w Łagiewnikach.

Dziękuję moim łódzkim wolontariuszkom: Patrycji Dzikorskiej i Magdzie Nowak oraz wszystkim rodzicom uczestniczącym w pikniku za opiekę nad dziećmi, czuwanie nad grillem oraz przyniesione owoce i domowe wypieki. Szczególne podziękowania składam moim prywatnym, domowym wolontariuszom za wsparcie i zaangażowanie podczas pikniku.

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu, na którym koniecznie musimy zapozować do wspólnego zdjęcia.

Małgorzata Gajda, Oddział Stowarzyszenia Łódź

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Lesie Łagiewnickim