Relacja z pikniku rodzinnego w Poznaniu

Relacja z pikniku rodzinnego z okazji bezglutenowego Dnia Dziecka, który odbył się 2 czerwca w Poznaniu.

Nasz tegoroczny piknik obfitował w atrakcje. Spędziliśmy go w Traperskiej Osadzie, miejscu niezwykłym. Pogoda nam dopisała a uczestników, jak zawsze, było wielu. Na początku dzieci wraz z rodzicami wybrały się w odwiedziny do mieszkańców Traperskiej Osady: mogły pogłaskać i nakarmić konie, osiołka, muła, miniaturowe kózki, owieczki kameruńskie oraz strusie afrykańskie i australijskie emu. W trakcie odwiedzin nasz przewodnik informował o tym, jak zachowywać się wobec zwierząt, jak je głaskać jak i karmić, aby nie spłoszyć i opowiadał o danym zwierzęciu.

Następnie dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód. Dzieci miały tak dużą frajdę, że tor pokonywały kilka razy. Po krótkiej przerwie, w trakcie której zostało przygotowane ognisko, dzieci i rodzice podzielili się na 2 grupy. Jedna odwiedziła wioskę indiańską – mogła wejść do tipi, obejrzeć indiańskie rysunki różnych zwierząt. W tym samym czasie druga grupa odwiedziła „wilczą rodzinę”, czyli syberyjskie psy husky, Trudno opisać radość dzieci, które na koniec nawet żegnały się z psami. Po zamianie grup nadszedł czas na wspólny posiłek.

Kolejnym etapem były zajęcia na placu zabaw oraz sprawdzenie wiedzy podczas egzaminu na małego trapera, który kończył się otrzymaniem dyplomu. W trakcie gdy dzieci były zajęte zabawą, mogliśmy porozmawiać z rodzicami. Poruszaliśmy sprawy diagnostyki, lekarzy, wymienialiśmy się wiedzą na temat sprawdzonych specjalistów.
Ostatnią atrakcją wizyty w Traperskiej Osadzie było przeciąganie liny, co sprawiło radość nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom.
Na koniec ndszedł czas na upominki dla najważniejszych uczestników naszego pikniku oraz konkurs dotyczący Traperskiej Osady oraz diety bezglutenowej, który przeprowadził Bartek. W trakcie konkursu było dużo emocji, a wiedza i kreatywność dzieci były jak zawsze na najwyższym poziomie, co nas bardzo cieszy.

Dziękujemy serdecznie Traperskiej Osadzie za niespotykaną gościnność i pomoc, za wielkie serce, które włożyli w przygotowanie tej imprezy.
Dziękujemy wszystkim dzieciom, że były razem z nami w tym wyjątkowym dla nich dniu, a Błażejowi Kapcińskiemu za fotorelację.

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w Poznaniu.
Rafał Kapciński i Bartek Drozd

O innych wydarzeniach organizowanych przez nas poznański oddział można przeczytać tutaj.

Relacja z pikniku rodzinnego w Poznaniu