Relacja z seminarium „Mity diety bezglutenowej” w Poznaniu

11 marca 2019 r. w Centrum Biologii Medycznej w Poznaniu, przy współudziale Studenckiego Koła Naukowego „Neurorozwojowi”, Poznański Oddział Stowarzyszenia zorganizował seminarium naukowe pt. „Mity diety bezglutenowej”.

Tuż przed godziną 18:15, o której mieliśmy zgodnie z planem zacząć, przed salą zebrało się kilka osób, więc nic nie wskazywało na to, że pojawią się tłumy. Zainteresowanych było tak wielu, że spóźnialscy musieli siedzieć na schodach. Seminarium rozpoczęła prezentacja Anny Marczewskiej, która zaprezentowała misję Stowarzyszenia i nasze najważniejsze działania.

Następnie  zaprzyjaźniona ze Stowarzyszeniem dietetyczka, Agnieszka Pompecka, w przystępny sposób przybliżyła zasady diety bezglutenowej.
Obie Panie cierpliwie i wyczerpująco udzielały odpowiedzi na licznie pojawiające się pytania uczestników. Na miejscu można też było otrzymać bezpłatne materiały na temat celiakii i diety bezglutenowej.

A tak o samym seminarium mówi Agnieszka Pompecka:
Diecie bezglutenowej, mimo że w świecie dietetyki znanej od dawna, wciąż towarzyszy wiele wątpliwości i kontrowersji. Przygotowując się do prezentacji widziałam na ile różnych i często sprzecznych informacji w tym temacie mogą trafić osoby, które muszą zrezygnować z glutenu w swojej diecie. Frekwencja na seminarium pokazała, jak ważny jest to dla wielu osób temat i jak duża jest potrzeba szerzenia wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej. Mam nadzieję, że zarówno sama prelekcja, jak i odpowiedzi na pytania po niej pomogły uczestnikom rozwiać choćby część wątpliwości i ułatwić codzienne funkcjonowanie.”

Oddział Poznań

Relacja z seminarium „Mity diety bezglutenowej” w Poznaniu