Relacja ze spotkania świątecznego w Domu Legend Toruńskich

Tegoroczne spotkanie świąteczne toruńskiego oddziału Stowarzyszenia odbyło się w Domu Legend Toruńskich w sobotę 7 grudnia 2019 r. Uczestnicy przybyli tłumnie z całego regionu z przewagą Bydgoszczy.

Wszyscy, zarówno osoby, które od zawsze uczestniczą w naszych imprezach, jak również ci, którzy przybyli po raz pierwszy, pomagali w przygotowaniu stołu z poczęstunkiem. Oprócz słodkości od Stowarzyszenia znalazły się na nim każda przepyszne wypieki i owoce od uczestników – każda rodzina przywiozła coś od siebie. Stół aż uginał się od smakołyków!

W oczekiwaniu na ostatnich gości dzieci pomogły mi ustawić pod przepiękną choinką paczki z prezentami, gdyż w tym roku okropnie zapracowany Święty Mikołaj poprosił mnie o przekazanie ich dzieciom.

Kiedy już wszyscy dotarli, rozpoczęła się interaktywna przygoda. Przenieśliśmy się w czasie do średniowiecznego Torunia. Utalentowani bajarze zaprosili nas do udziału w sześciu najsłynniejszych opowieściach, które odkryły przed nami dzieje miasta. Co się działo? Stoczyliśmy flisaczy turniej na tratwach oraz oddaliśmy pokłon Grubej Marynie, staliśmy się łotrami zamkniętymi w żelaznej klatce, sprawdziliśmy czystość swego serca pod Krzywą Wieżą, którą własnymi rękami wznieśliśmy.

W przerwie na poczęstunek i prezenty rodzice mogli wymienić się doświadczeniami związanymi ze stosowaniem diety bezglutenowej. Następnie przenieśliśmy się ponownie w świat legend, tym razem na podstawie “Opowieści wigilijnej” Charles’a Dickensa. Dzięki rozmaitym sposobom udało nam się przekonać do polubienia Świąt Bożego Narodzenia zatwardziałego, niemiłego skąpca Scrooge’a. Kolęda zaśpiewana przez nas wszystkich zmiękczyła jego zatwardziałe serce i stał się sympatycznym staruszkiem.

Na koniec przy choince ozdobionej naszymi własnoręcznie zrobionymi łańcuchami odbyła się sesja zdjęciowa. Mam nadzieję, że to spotkanie było dla wszystkich niezapomnianą przygodą!

Ludmiła Bagińska
Oddział Toruń

Relacja ze spotkania świątecznego w Domu Legend Toruńskich