Relacja ze spotkania świąteczno-mikołajkowego w Szczecinie

7 grudnia, podobnie jak w ubiegłym roku, na świąteczno-mikołajkowe spotkanie dla członków naszego Stowarzyszenia zjawiliśmy się w Ośrodku Szkoleniowo-Badawczym w Zakresie Energii Odnawialnej ZUT w Ostoi.

Podczas spotkania dzieci przygotowywały bombki na choinkę. Podstawą były styropianowe kule, które można było ozdobić pięknymi kolorowymi cekinami według przygotowanych wzorów lub puszczając wodze własnej fantazji. Działo się to pod okiem i z dyskretną pomocą Agnieszki, która przygotowała plan tego spotkania oraz zadbała o świąteczną oprawę: były piękne obrusy, gałązki świerkowe oraz świąteczna muzyka – po prostu wyczarowała nam magię Świąt.

W czasie kiedy dzieci były zajęte pracą twórczą, dorośli usiedli do stołu i przy kawie, herbacie i słodkościach, rozmawiali o przepisach na potrawy, doświadczeniach w organizacji życia na diecie i miejscach, w których zaopatrujemy się w produkty. Takie spotkania dodają nam otuchy oraz sprawiają, że integrujemy się w naszej grupie. Dzieci również częstowały się pysznymi wypiekami przyniesionymi przez uczestników. Oprócz słodkości były również owoce.

Część dorosłych uczestników postanowiła przygotować własne bombki, co sprawiło, że była to impreza pokoleniowa.

Mikołaj wcześniej zostawił prezenty wokół choinki, bo to dla niego bardzo gorący okres:) i poprosił o ich rozdanie przez wolontariuszy Oddziału Szczecin. Tym razem rodziny otrzymały piękne książki o Oli, Franku i Guciu Glutenie, które zrobiły duże wrażenie na uczestnikach.

Pięknie dziękuję Agnieszce za przygotowanie zajęć, zgromadzenie wszystkich potrzebnych rzeczy, dekoracji, muzyki oraz pomoc uczestnikom w trakcie trwania zajęć i inspirację dla uczestników w każdym wieku. Bardzo dziękuję Ani i Kasi za pomoc przed spotkaniem, w transporcie oraz w trakcie trwania imprezy.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za udane spotkanie i niezapomnianą atmosferę.

Jola Meller
Oddział Szczecin

Relacja ze spotkania świąteczno-mikołajkowego w Szczecinie