Sobota z alpakami w Ranczu Emocji – relacja ze spotkania

Chyba nie mogliśmy sprawić większej radości dzieciom i ich rodzicom, którzy pojawili się 11 września na Ranczu Emocji w Myśliczewicach pod Radomiem. Wszystkie serca zostały skradzione przez bohaterki naszego spotkania – alpaki!

Dzięki Pani Justynie, właścicielce Rancza, goście bliżej poznali te urocze zwierzęta. Dowiedzieli się o ich życiu w stadzie, o pochodzeniu. Dzieci mogły czesać każdą z alpak, a nawet wyprowadzić ją na spacer po okolicznych drogach (oczywiście pod czujnym okiem instruktorek). To wprawiło grupę w prawdziwy zachwyt. Każdy z przejęciem i dumą prowadził „swoje” zwierzę na smyczy 🙂.

Pierwsza część spotkania zakończyła się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku. Piekliśmy kiełbaski i próbowaliśmy bezglutenowych słodkości. Rozmowom nie było końca. Po długim czasie izolacji społecznej, a także po okresie wakacji, wszyscy uczestnicy spotkania mieli ogromną potrzebę kontaktu i dzielenia się doświadczeniami.

Drugie tego dnia spotkanie ze zwierzętami sprawiło dzieciom równie wielką przyjemność. Najmłodsze dostały na przykład zadanie rozpoznać po dotyku wcześniej wyczesaną przez siebie alpakę 🙂 Są to bardzo przyjazne zwierzęta. Wzbudzają pozytywne emocje i uczucia nie tylko u dzieci, ale także u dorosłych. Bardzo miło było obserwować, jak obecni na spotkaniu rodzice sami na chwilę stają się dziećmi i opiekują się tymi wspaniałymi zwierzętami.

Dziękujemy zespołowi Rancza Emocji za pomoc w organizacji cudownego wydarzenia, za indywidualne i profesjonalne podejście do każdego dziecka. Jestem pewna, że to spotkanie zostanie na długo w pamięci każdego uczestnika.

Joanna Struzik, Oddział Radom

Sobota z alpakami w Ranczu Emocji – relacja ze spotkania