Spotkanie karnawałowo-walentynkowe w Białymstoku – relacja

9 lutego 2019 r. dzieci i ich rodzice należący do naszego Stowarzyszenia  spotkali się w nowym lokalu z MENU BEZ GLUTENU w Białymstoku, czyli w MONOPORCJI. Razem było 36 osób. Spotkanie trwało prawie 3 godziny.

Pod okiem pani Basi, właścicielki lokalu, dzieci przygotowały masę i lukier, którymi ozdobiły bezglutenowe pierniczki. Potem bawiły z panią Pauliną, animatorką z Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Starsze dzieci (które chyba wolą nazwę „młodsza młodzież”:)), grały w piłkarzyki i omawiały wesoło ważne dla nich sprawy.

Rodzice cieszyli oczy i podniebienia kulinarnymi wytworami pani Basi, która na co dzień zajmuje się prowadzeniem warsztatów piernikowych i innych kulinarnych zajęć dla dzieci oraz pieczeniem i ozdabianiem tortów. Dorośli wymieniali się doświadczeniem i wspierali nawzajem w szukaniu rozwiązań w codziennych trudnościach związanych z funkcjonowaniem dzieci na diecie w szkołach i przedszkolach.

A dzieci zabrały do domów pięknie zapakowane, samodzielnie ozdobione małe piernikowe dzieła sztuki.

Następne spotkanie w MONOPRCJI planujemy już w kwietniu. Tym razem zapraszamy dzieci na wspólne przygotowywanie bezglutenowej pizzy, a rodziców na wymianę przepisów przed Wielkanocą. Szczegółowe nformacje już wkrótce.

Oddział Białystok

Spotkanie karnawałowo-walentynkowe w Białymstoku – relacja