Świąteczne warsztaty bezglutenowe w Łodzi – 12 grudnia 2015 r.

trufleZapraszamy na bezpłatne bezglutenowe warsztaty świąteczne. Warsztaty odbędą się 12 grudnia w godzinach 11:00 – 15:00 w Spółdzielni Varia w Łodzi. Pierwszeństwo udziału mają członkowie Stowarzyszenia.

Warsztaty będą składały się z 4 części:
1. Bezglutenowe słodkości (trufelki bezglutenowe, bezmleczne, bez jajek na bazie naturalnych surowców). Trufle zrobione będą w trzech smakach: pomarańczowym, waniliowym z bakaliami, z chilli. Każda rodzina zabierze ze sobą pudełeczko świątecznych trufli przygotowane i ozdobione świątecznie. A do pudełeczka pakiet przepisów na świąteczne dania bezglutenowe.

2. Magiczny pył świąteczny do kąpieli – prezenty zrób to sam. Uczestnicy warsztatów poznają przepis na musujący pył kąpielowy o zapachu pomarańczowo – cynamonowym. Każda rodzina zabierze ze sobą słoiczek pyłu z dekoracją świąteczną jako prezent. Dzieci dowiedzą się na czym polega samodzielne wykonywanie kosmetyków, jak zamknąć zapach w słoiczku i sprawić ekologiczny prezent bliskiej osobie.dekoracje

3. Ekologiczne recyklingowe ozdoby świąteczne – Stanowiska wyposażone będą w surowce, materiały i produkty do wykonywania dekoracji świątecznych. Na każdym stanowisku dostępna będzie instrukcja wykonania i przykładowe ozdoby stawiane za wzór przyszłym wykonawcom. Wolontariuszki nadzorują pracę wszystkich chętnych.

4. Rozgrzewająca zupa dla wszystkich gości – Rozgrzewająca zupa krem dla wszystkich gości niech będzie pretekstem do rozmów na temat zdrowej kuchni wegańskiej i bezglutenowej.

Podczas całego spotkania dostępny będzie bezglutenowy, wegański, ekologiczny poczęstunek. Ciasteczka i przekąski bezglutenowe, opatrzone będą dokładnymi opisami składu – dla komfortu osób o specyficznych dietach.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: lodzbezglutenowo@gmail.com